Gry, YouTube oraz szybkie połączenie z telewizorem – sprawdzamy możliwości nowego Smart TV

System Tizen w wersji Smart TV skrywa wiele niespodzianek, nawet dla osób, które już nabyły takie telewizory. Samsung w krótkich filmikach pokazuje nam pewne jego smaczki.

Na początku tego tygodnia odbyły się warsztaty dla dziennikarzy, na których przedstawiciele Samsunga demonstrowali najnowsze rozwiązania w telewizorach. Tematem numer jeden były ekrany SUHD, czyli najwyższa półka w której zastosowano kilka nowych technologii, w tym kropki kwantowe, aby uzyskać poszerzoną paletę kolorów, większą jasność oraz kontrast. Nie zabrakło jednak rzeczy związanych z nowym Smart TV opartym o system Tizen.

Tizen to totalne przemeblowanie jeśli chodzi o Smart TV w telewizorach Samsunga. Koreańczycy jako jedni z pierwszych weszli na rynek interaktywnych telewizorów i do tej pory rozwijali swoją platformę, która najpierw nazywała się Connected TV, a następnie Smart TV. Najważniejszym elementem tej platformy był SmartHUB z system rekomendacji oraz dostępem do ponad setki polskojęzycznych aplikacji.

Nowy system porzuca tamte założenia, porzuca też stworzone do tej pory aplikacje. Te muszą być przepisywane na nowo lub konwertowane. Proces cały czas trwa i najważniejsze oraz najciekawsze appki są już dostępne w nowym Smart TV. Z tych najczęściej używanych brakuje jeszcze player.pl, ale to kwestia tygodni.

Tomasz Drężek – trener Samsunga – pokazuje na filmach dwie najciekawsze funkcje nowych telewizorów. To przede wszystkim gry i możliwość podłączenia pada do Smart TV. Baza tytułów dopiero się rozkręca, ale w praktyce bez żadnych dodatkowych konsol możemy pograć w tytuły, które prezentują się atrakcyjnie zarówno jeśli chodzi o grafikę, jak i samą grywalność.

Poza tym zaprezentował jak połączyć telewizor z telefonem i jakie daje to możliwości. Co ważne, także iPhone’a da się połączyć z telewizorem Samsunga i wymieniać w ten sposób multimedia, czy zamienić telefon w pilota.

Trzeci film to aplikacja YouTube, która funkcjonuje podobnie na większości platform Smart TV. YouTube na dużym ekranie naprawdę daje nam spore możliwości, zwłaszcza, że kolejne kawałki możemy podsyłać korzystając z naszego komputera, smartfona lub tabletu.

W niedalekiej przyszłości na Appki.com.pl pojawią się recenzje poszczególnych aplikacji na Smart TV, nie tylko Samsunga. Po ostatnich przygodach z Tizenem, w przyszłym tygodniu opiszemy szerzej FireFox OS z telewizorów Panasonica. Lis na dużym ekranie zapowiada się znacznie lepiej, niż w przypadku urządzeń stricte mobilnych.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
K. Bloger Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
K. Bloger
Gość
K. Bloger