5 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym Smart TV Samsunga na Tizenie

Telewizory Samsung z Smart TV na bazie systemu Tizen pojawiły się już w sklepach. Jak nowy system wypada w porównaniu ze swoim poprzednikiem? Oto 5 najważniejszych rzeczy, które trzeba wiedzieć o nowym Smart TV Samsunga.

1. Jest Samouczek

IMG_3911

Dzisiejsze sprzęty powinny być tak intuicyjne, aby do ich obsługi nie była potrzebna instrukcja obsługi. Często jednak nie wykorzystujemy wszystkich funkcji w nich dostępnych. W telewizorach Samsunga zamieszczono przystępny samouczek. Na paru ekranach poznamy najważniejsze opcje naszego Smart TV. Dzięki temu zaawansowane funkcje interaktywne staną się jasne nawet dla osób mniej technicznych. Zamiast starać się coś tłumaczyć waszym rodzicom czy dziadkom, którym właśnie sprezentowaliście telewizor, pokażcie im samouczek.

2. Ekran główny wszędzie

IMG_3902

W poprzednim telewizorach Samsunga mieliśmy do czynienia z SmartHUB – centrum, które pojawiło się przy uruchomieniu telewizora. W Tizenie dostęp do aplikacji i wszystkich niezbędnych funkcji jest możliwy z poziomu dużych kafelków, które pojawiają się u dołu ekranu. To oznacza, że nie musimy przerywać oglądania telewizji, multimediów, czy korzystania z aplikacji, aby przejść do menu. To duże ułatwienie.

3. Przeglądarka

IMG_3910

W przeciwieństwie do Android TV Samsung nie zrezygnował z przeglądarki internetowej. Nie znajdziemy w niej flasha, podobnie jak w mobilnych przeglądarkach, ale odpalimy większość stron internetowych. Nawigacja jest wygodna dzięki pilotowi reagującemu na ruch. Uciążliwe jest jedynie wpisywanie adresów, ale możemy pokusić się o podłączenie klawiatury bezprzewodowej.

4. Najważniejsze aplikacje są już dostępne

IMG_3903

Zmiana systemu niosła za sobą ryzyko braku niektórych aplikacji. Deweloperzy musieli je przenieść z poprzedniej wersji Smart TV lub napisać od nowa. Na szczęście już dziś większość popularnych aplikacji w tym najważniejsze serwisy VOD są dostępne u Samsunga. Filmweb, VOD.pl, VOD Bajki, Ipla, Chilli.TV – to wszystko jest już dziś, a będzie jeszcze więcej.

5. Wygląda aplikacji bez zmian

IMG_3906

System Tizen działa zdecydowanie szybciej, a sam w sobie ma bardzo minimalistyczny interfejs. Nie musimy obawiać się też o obsługę aplikacji. Te nie doczekały się, przynajmniej na razie, rewolucyjnych zmian. Serwisy Onetu, czy Ipla wyglądają tak jak na poprzednich generacjach telewizorów Samsunga. Jeśli korzystaliście z nich kiedyś, to w swoim nowym telewizorze będziecie korzystać w taki sam sposób.

Sam jednak szczerze czekam na odświeżenie wyglądu przede wszystkim serwisu Ipla. Zwłaszcza, że same aplikacje nie zawsze działają dynamicznie, ale to wina konkretnych aplikacji oraz zapewne mojego stosunkowo wolnego łącza internetowego.

Rok 2015 to Tizen, WebOS, Android TV oraz FireFox w telewizorach. Do samego użytkowania tych telewizorów nie wnosi to zbyt wiele. Może poza Android TV, który daje nam dostęp do Google Play i wyszukiwania głosowego Google. Najważniejsze są perspektywy na ich rozwój. Kupując telewizor nie powinniśmy się obawiać nowości w Smart TV.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Łukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz
Gość
Łukasz

Ja nie posiadam u siebie VOD.TVP.PL ….