Rośnie udział Windows Phone’a – głównie przez „nieinteligentnych” użytkowników

Android iOS Windows Phone

Firma Kantar WorldPanel Comtech sprawdziła, jaki udział w rynku smartfonów mają poszczególne systemy operacyjne. Jak łatwo się domyślić, niekwestionowanym liderem jest Android, ale – co ciekawe – systematycznie rośnie sprzedaż smartfonów z Windows Phonem.

Android ma aktualnie mniej więcej 70% rynku smartfonów na świecie. Zdecydowanie najgorzej radzi sobie w Meksyku, ale tam wciąż są popularne sprzęty z Symbianem oraz BlackBerry, a także w Stanach Zjednoczonych, gdzie sporą liczbę użytkowników odbiera mu iOS.

Windows Phone, czyli w tym momencie trzeci system mobilny na świecie, znajduje się w 8,2 procentach smartfonów sprzedawanych w Europie. Oznacza to, że kafelki Microsoftu od zeszłego roku zwiększyły swój udział aż dwukrotnie. Może nie jest to wielki postęp, ale jednak słupek przy statystykach Windows Phone systematycznie rośnie.

Co ciekawe, według Kantar Android oraz iOS zdobyły swoją popularność na fali Symbiana oraz BlackBerry. Zaoferowały użytkownikom po prostu więcej i lepiej. Z kolei większość użytkowników Windows Phone’a nie używała wcześniej inteligentnych telefonów (stąd tytuł artykułu). W ich kiszeniach wcześniej znajdowały się tzw. ficzerfony, których sprzedaż na całym świecie to cały czas aż 48,2 procent wszystkich telefonów. Oznacza to, że Google, Apple i Microsoft cały czas mają do zdobycia sporą liczbę użytkowników, więc jest o co walczyć.

Jedno nie ulega wątpliwości – Android jest liderem tego rynku i to pewnie przez długi czas jeszcze się nie zmieni. Apple ma swoją zagorzałą grupę użytkowników, na których cały czas zarabia mnóstwo pieniędzy. Z kolei Microsoft stopniowo buduje swój zasięg, ale jeśli w sklepie nie pojawią się ciekawe aplikacje, to o sukces będzie trudno.

Sprzedaż smartfonów na świecie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o