TOP 6 – Najlepsze launchery na Androida

Aplikacje Android

Android to system mobilny, który pozwala na wiele. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość personalizacji jego wyglądu. Nie musimy zdawać się na gust estetyczny danego producenta. Wystarczy zainstalować odpowiedni launcher, aby całkowicie zmienić wygląd systemu. Oto kilka najciekawszych launcherów na Androida.

Jakie są najlepsze launchery na Androida? Wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale mam kilku swoich faworytów. Kilka aplikacji powinniście obowiązkowo przetestować. Na pewno któryś przypadnie Wam do gustu i odmieni wygląd nudnego Androida. Co ważne, nie trzeba do tego rootować telefonu. Launchery to propozycja dla wszystkich posiadaczy telefonów i tabletów z Androidem.

Nova Launcher

Mój osobisty faworyt, z którego korzystam na moim nieco już wysłużonym telefonie LG G4. W Google Play jest obecny już od ponad 6 lat. Przez ten czas aplikacji mocno się zmieniła, ale została też dopracowana. To prawdopodobnie najpopularniejszy launcher na rynku. Na czym polega jego fenomen? Nova Launcher pozwala na bardzo dużo. Możemy dostosować niemal każdy element interfejsu od ikon zaczynając i na ekranie z listą aplikacji kończąc. Możliwości są ogromne. Jak dla mnie jest to launcher pierwszego wyboru. W darmowej wersji jest mocno ograniczony, dlatego polecam wykupić wersję Prime.

Nova Launcher w Google Play

Nova Launcher Prime w Google Play

Action Launcher

Action Launcher to prawdopodobnie największy rywal Nova Launcher. Trudno jednoznacznie określić, który aktualnie cieszy się większą popularnością. Jedno jest pewne – Action pozwala na tyle samo, a być może nawet na jeszcze więcej niż konkurent. To kolejna propozycja dla miłośników personalizacji. Jeśli lubicie ustawiać wszystko, co tylko się da, włącznie z kolorami każdego elementu systemu operacyjnego, to Action Launcher jest idealną propozycją dla Was.

Action Launcher w Google Play

Microsoft Launcher

Microsoft i launcher na Androida? Przecież to nie może się udać. Jestem pewien, że w ten sposób mogło pomyśleć sporo osób. Jeszcze więcej mogło od razu skojarzyć Microsoft Launcher z widokiem kafelków, znanych z Windows Phone’a lub tradycyjnego Windowsa. Nic bardziej mylnego. Microsoft Launcher to bardzo prosty, minimalistyczny, a jednocześnie piękny launcher. Może nie pozwala ustawiać wszystkiego według własnych preferencji, ale jestem pewien, że wielu osobom nie jest to potrzebne. Jeśli szukać ładniej nakładki na Twojego Androida, to warto zainteresować się Microsoft Launcherem.

Microsoft Launcher w Google Play

Evie Launcher

Minimalizm to styl, który idealnie uderza w moje gusta. Nie lubię przesadnego przepychu i tak zwanych wodotrysków. Dlatego też na liście najlepszych launcherów nie mogło zabraknąć Eve Launcher. Podobnie jak propozycja Microsoftu, nie pozwala na dużo zmian jeśli chodzi o wygląd, ale sam w sobie jest po prostu ładny. Największą zaletą Evie Launcher jest obsługa gestów, które możemy dostosować pod siebie.

Evie Launcher w Google Play

Lawnchair Launcher

Podoba Wam się wizja tzw. czystego Androida, zaprezentowana między innymi w telefonach Google Pixel? No to w takim razie powinniście wypróbować Lawnchair Launcher. Jest to projekt open-source, którego głównym celem jest kopiowanie Pixel Launchera, który jest dostępny tylko na telefonach produkowanych przez Google. Przy okazji ma przyzwoite ustawienia personalizacji wyglądu i obsługuje paczki ikon.

Lawnchair Launcher w Google Play

AIO Launcher

AIO Launcher może nie jest czymś, czego sam chciałbym używać, ale musiałem go umieścić na liście ze względu na samą ideę. Twórcy nakładki postawili sobie za cel upchanie na ekranie telefonu jak największej liczby informacji w jak najprostszej formie. Dlatego też AIO Launcher to mnóstwo tekstu i mało grafiki. Jeśli szukaliście czegoś takiego, to polecam. Nakładka jest bardzo minimalistyczna.

AIO Launcher w Google Play

Jeśli sami korzystacie z innych launcherów, to koniecznie dajcie znać w komentarzach, aby inni czytelnicy też mogli je sprawdzić.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o