Z jakich aplikacji korzysta Zuch, czyli Maciej Mazurek z Zuch próbuje rysować? Zapytaliśmy!

Dzisiaj ruszamy z kolejnym cyklem, w którym mamy zamiar pytać znanych blogerów, dziennikarzy, youtuberów i wszelkiej maści internetowe osobowości o to, z jakich aplikacji korzystają. Pomysł jest prosty – wszystkim zadajemy te same pytania. Nie chodzi o wielkie, rozwleczone wywiady, ale proste i treściwe odpowiedzi. W ten sposób dowiecie się, z jakich aplikacji korzystają ludzie, których na co dzień śledzicie, czytacie lub oglądacie. Pierwszą przepytaną przez nas osobą jest Maciej Mazurek z bloga Zuch próbuje rysować.

No to jedziemy!

Damian Jaroszewski, Appki.com.pl: Android, iOS, a może Windows Phone i dlaczego?

Maciej Mazurek, Zuch próbuje rysować: Zdecydowanie iOS. Przesiadłem się kilka lat temu z Androida i absolutnie nie chcę tam wracać. Windows Phone też mnie nie przekonuje. iOS jest dla mnie bezkonkurencyjny. Działa, jest zamknięty, niczym się nie muszę przejmować.

Twoja ulubiona gra mobilna, do której często wracasz?

Taka był Fifa 12, następne części już mi się nie podobały. Niestety 12 już nie ma w App Store. Poza tym trochę grałem w Pirates Sida Mayera, Goddus. Głównie jednak grają moje dzieci, w różne Angry Birds i Lego Star Wars. Młodsza córka lubi produkcje Duckie Deck.

Jak często grasz na smartfonie lub tablecie?

Niezbyt często, nie mam na to czasu. Wcześniej trochę grałem podczas usypiania dzieci :-)

Ulubiona aplikacja, której używasz prywatnie?

Głownie „pracowniczo-socialowo-mediowo”: Facebook, Instagram, Gmail, Messenger, ING Mobile, Spotify, Kalendarz, Evernote, Audioteka i różne newsowe aplikacje. Mimo wszystko iPhone jest moim narzędziem pracy. Zauważyłem też, że od czasu do czasu sprawdzam piosenki przez Shazam :-)

Aplikacja, która ułatwia Ci pracę i dlaczego?

Te które wymieniłem wcześniej plus jeszcze WordPress for iOS, żebym mógł zdalnie edytować i poprawiać wpisy. No i chyba jeszcze aparat. Często coś dokumentuje, a nie dźwigam ze sobą osobnego sprzętu.

Jak dużo masz aplikacji w swoim smartfonie?

Dużo, właściwie to połowę powinienem wywalić :-)

Twój pierwszy smartfon i jak go wspominasz?

To był jakiś Samsung. Fajnie było się przesiąść na smartfon, ale to nie był dobry telefon. Mimo wszystko wiedziałem już wtedy, że smartfony to absolutna przyszłość i mogą mi bardzo ułatwić pracę.

Bardzo dziękuję za uwagę! Jeśli nie znacie bloga Macieja, a powinniście znać (!), to serdecznie zapraszam – ZuchRysuje.pl. To jeden z moich ulubionych blogów. A pozostałe teksty z tej serii znajdziecie pod tagiem #PytamyOAplikacje lub w kategorii Pytamy o aplikacje.

Zdjęcie główne: Piotr Fajfer

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o