Wrzuć monetę, dostaniesz aplikację

Google Play Machine

Japonia to dziwny kraj – to nie ulega żadnej wątpliwości. Google postanowiło wpisać się w to szaleństwo i postawiło w Kraju Kwitnącej Wiśni pierwszą na świecie maszynę z aplikacjami.

Maszyna oferuje 18 różnych gier. Wśród nich znajdziemy między innymi tytuły darmowe, czyli frre-to-play oraz płatne, czyli paid-for. Aby skorzystać z maszyny, konieczny jest smartfon z Androidem. I to nie byle jakim, ponieważ wymagana jest co najmniej wersja 4.0 systemu operacyjnego oraz moduł łączności NFC.

Jeśli posiadamy taki model, to wystarczy położyć go na podstawce pod ekranem, a następnie na wielki, dotykowym ekranie wybrać tę aplikację, którą chcemy pobrać. Po tym gra jest przesyłana na telefon, właśnie przy użyciu wspominanego NFC.

Jeśli nie macie smartfona z Androidem, a chcielibyście przetestować działanie urządzenia, to Google oferuje Nexusy 4, dzięki czemu można sprawdzić jej działanie. Niestety, smartfona trzeba po chwili oddać. Nie ma mowy o wzięciu go do domu.

Wygląda na to, że na razie to tylko dziwny sposób na promocję w Japonii. Nie zapowiada się, aby w innych krajach także miały stanąć maszyny z aplikacjami. A szkoda, bo sam z chęcią bym ją sprawdził. Nie jest mi to do niczego potrzebne, ale to taka ciekawostka.

źródło: Engadget

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o