Microsoft robi to dobrze, czyli o inteligentnym zegarku z kafelkami

Microsofcie, robisz to dobrze! Te słowa przychodzą mi na myśl po przeczytaniu informacji o tym, że planowany przez amerykańską firmę inteligentny zegarek będzie współpracował ze wszystkimi trzema, czołowymi systemami mobilnymi, czyli Windowsem Phone, Androidem oraz iOS. Dobra robota!

Warto na początku nadmienić, że to jeszcze nic oficjalnego, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że twórcy Windowsa pracują nad smartwatchem. Każdy czołowy producent chce mieć w swojej ofercie inteligentny zegarek, bo technologie ubieralne mają być przyszłością. Microsoft już raz przespał mobilną rewolucję i taka sytuacja po prostu nie może się powtórzyć.

Co wiemy o zegarku od Microsoftu? Na razie niewiele. Na pewno będzie oferować cały zestaw czujników, który do smartfona prześle dane na temat naszego tętna, pulsu, temperatury ciała i wielu innych wskaźników. W plotkach pojawia się także informacja o tym, że zegarek będzie miał zdejmowany panel, który będzie można włożyć do specjalnej stacji dokującej, aby naładować akumulator.

Jednak najciekawiej prezentują się dzisiejsze (30 maja) doniesienia Forbesa. Według dziennikarzy tego tytułu, smartwatch Microsoftu będzie współpracował ze trzema najważniejszymi systemami mobilnymi, czyli Windowsem Phone, Androidem oraz iOS od Apple. Do tej pory było to nie do pomyślenia. Dotychczas sprzedawane urządzenia nie tylko w większości przypadków działają tylko z jednym systemem, ale często nawet ze smartfonami tylko jednego producenta (np. Samsungi Galaxy Gear). Tajemniczy zegarek od Apple na 99 proc. także będzie działać tylko z iPhone’ami.

Zapowiada się naprawdę zacięta walka o pozycję lidera. Już wkrótce powinny zadebiutować pierwsze sprzęty z systemem Android Wear (Moto 360 i LG G Watch), a na zbliżającym się WWDC być może zobaczymy już nieco legendarnego iWatcha. A teraz do gry – i to naprawdę ze sporym impetem – wchodzi Microsoft, który nie jest skazany na porażkę.

Tylko czy znajdzie się aż tyle osób, które będą chciały nosić inteligentne zegarki?

Fot. Wikipedia

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o