Tak wygląda Android na budżetowej Nokii

Informowałem Was już wcześniej, że Nokia pracuje nad budżetowym smartfonem z systemem Android. Okazało się, że nawet po ogłoszeniu planów przejęcia fińskiej firmy przez Microsoft, inżynierowie nie porzucili projektu. Dzisiaj wyciekły zdjęcia urządzenia.

Za przeciek odpowiedzialne są: profil @eveleaks na Twitterze oraz chiński serwis Weibo. O ile pierwszy jest bardzo wiarygodnym źródłem i często prezentuje fotografie różnych urządzeń na długo przed premierą, o tyle wiarygodności drugiego nie jestem w stanie zweryfikować.

nokia-normandy3

Jednak nie to jest najważniejsze. Kluczowe w tej sytuacji są fotografie. Na pierwszej można zobaczyć sprzęt, który łudząco przypomina Nokie z serii Lumia, a w szczególności Lumię 520 czy też 620. Wyraźnie widać także napis „Nokia” nad ekranem oraz na tylnej obudowie. Ze zdjęcia da się także wywnioskować to, że sprzęt jest wyposażony w niewielki głośnik, umieszczony na tylnej części obudowy.

nokia-normandy

Dużo ciekawiej prezentuje się kolejna fotka, na której widać system operacyjny – a raczej jest niewielką część, ponieważ większość ikonek została zamazana. Nie sposób też nie odnieść się do dwóch ikonek kart SIM, co jasno wskazuje na to, że Nokia Normady (bo taka jest nazwa kodowa smartfona) to właśnie model dual-SIM. Na dodatek dual-standby, co oznacza, że obie karty działają jednocześnie i nie trzeba się między nimi przełączać.

nokia-normady-android

Ważne jest także to, że pomimo zastosowania systemu Android, użytkownik – o ile smartfon trafi do sprzedaży – nie będzie miał dostępu np. do Google Play. Normady ma bardziej przypominać telefony z serii Asha niż budżetowe Androidy.

za: WPCentral

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o