Baldur’s Gate wraca na sprzęty mobilne, a wraz z nią szykuje się druga część

Baldur's Gate Enhanced Edition

Twórcy odświeżonej wersji legendarnego Baldur’s Gateo podtytule Enhanced Edition napotkali na pewne problemy natury prawnej. Przez to musieli usunąć grę w wersji na iOS-a oraz wstrzymać prace nad wersją na Androida. Jednak kłopoty odeszły w dal i już nie powrócą.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition to klasyka świata gier. To legenda. To tytuł obok którego nie da się przejść obojętnie i powinien to wiedzieć każdy, kto ma więcej niż 20 lat. Wyobraźcie sobie, jak gracze na całym świecie zareagowali gdy odświeżona wersja tego tytułu trafiła na urządzenia Apple. Dodatkowo zapowiedziano port na Androida.

Niestety po pewnym czasie deweloper poinformował, że ma pewny problemy natury prawnej. Szczegółów nie poznaliśmy. Ważne było to, że Wrota Baldura zniknęły z App Store’a, a prace nad wersją na zielonego robota zostały wstrzymane. Jestem pewien, że ta informacja wywołała wśród wielu osób histeryczny płacz i zgrzytanie zębów, a szpitale miały pełne ręce roboty.

Jednak mam dobre informacje – gra znowu zawitała w App Store. To oznacza jedno – problemy natury prawnej zostały zażegnane. Z tego można wywnioskować kolejną rzecz – prace nad wersją androidową zostały wznowione, w końcu problem dotyczył tej samej kwestii.

A już najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie są to tylko spekulacje. Jak podaje serwis EuroGamer, informacja została potwierdzona przez samego Trenta Ostera – szefa Overhaul Games. Co więcej, zapowiedział on, że niedługo zdradzi nam kilka informacji na temat Baldur’s Gate 2: Enhanced Edition. Oooo tak!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o