Fortnite na Androida nie trafi do Google Play

Fortnite na Androida

Wygląda na to, że Epic Games zamierza nieco utrudnić miłośnikom Androida granie w Fortnite’a. Gra w wersji mobilnej nie trafi do Sklepu Play.

Jak zatem będziemy mogli zagrać w najpopularniejszą grę Battle Royale? Plik APK trzeba będzie pobrać bezpośrednio ze strony Epic Games. Nie jest to może szczególnie uciążliwe, ale z pewnością będzie to pewnego rodzaju utrudnienie.

Skąd taka decyzja? Powód wydaje się dość oczywisty – Epic Games nie chce oddawać aż 30% przychodów w ręce Google’a. Zresztą na podobny krok zdecydowano się na PC-tach. Zamiast wydawać grę na Steamie, Originie lub innej platformie, twórcy udostępnili ją na Epic Games Launcher, czyli własnej usłudze.

Mogłoby się wydawać, że 30% to nie jest aż tak dużo. Z drugiej strony mówimy o grze, która każdego miesiąca przynosi dziesiątki, a nawet setki milionów dolarów przychodu. Najprawdopodobniej Fortnite na Androida jeszcze zwiększy zyski Epic Games.

Data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej Fortnite na Androida zadebiutuje wraz ze smartfonem Samsung Galaxy  Note 9, na początku ekskluzywnie dla tego modelu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o