Twórca Angry Birds tworzy Spotify dla gier na Androida

W tym przypadku nie chodzi o streamowanie jak na Twitchu lub Hitboxie. Nowa usługa o nazwie Hatch pozwoli na granie w gry na Androidzie. Poszczególne tytuły mają być streamowane na nasze telefony i tablety.

Zamiast pobierać gry do pamięci urządzenia z Androidem, Hatch pozwoli na strumieniowanie danego tytułu. W ofercie ma być około 100 pozycji, w tym tak znane, jak: Badland, Cut the Rope, Leo’s Fortune czy też Monument Valley. Hatch zamierza też stworzyć kilka własnych gier, które także będą oferowane w ramach usługi. Co ważne, gier nie trzeba będzie aktualizować. Nie będzie także mikropłatności.

Firma zapewnia, że użytkownicy nie będą musieli martwić się o wydajność, ponieważ wykorzystywana będzie zaawansowana technologia, oparta o chmurę. Dzięki temu gry mają działać płynnie na większości smartfonów i tabletów.

Usługa ma mocno stawiać na aspekt społecznościowy

Skoro gry będą uruchamiane na serwerze i jedynie streamowane do graczy, to możliwe będzie granie jednocześnie w kilka osób. Gracze będą mogli wspólnie uczestniczyć w rozgrywce zarówno współpracując ze sobą, jak i rywalizując. Dodatkowo gry będzie można nadawać, właśnie jak na Twitchu, YouTubie lub Hitboxie.

Usługa ma być dostępna za darmo, ale wtedy wyświetlane będą reklamy. Dostępna będzie także płatna wersja bez reklam i z dodatkowymi benefitami. Twórcy zapewniają, że do płynnego działania wymagane będzie połączenie takie same, jak w przypadku korzystania z popularny serwisów stremingowych z muzyką. Twórcy gier będą zarabiać tak samo, jak muzycy. Im chętniej będą uruchamiane ich tytuły, tym więcej pieniędzy dostaną. Hatch ma zostać uruchomione w przyszłym roku.

Przyznam szczerze, że kompletnie nie widzę sensu w serwisie tego typu

Rozumiałbym, gdyby w ten sposób można było grać w tytuły, które normalnie nie są dostępne na Androidzie. Tym samym Hatch chce nam dać po prostu inny, na dodatek bardziej skomplikowany i w lepszej wersji płatny dostęp do gier. Przecież wystarczy je normalnie zainstalować i z większości korzystać zupełnie za darmo. To po co w takim razie Hatch? Nie mam pojęcia…

źródło: GreenBot

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o