Ile zarabia Pokemon GO? Dużo. Nawet bardzo dużo!

Jeśli jeszcze nie słyszałeś o Pokemon GO, to znaczy, że byłeś zamknięty w jakimś odludziu. Nowa gra studia Niantic jest prawdziwym fenomenem. Grają w nią ludzie na całym świecie. W takim razie musi się to przekładać na spore zarobki, prawda? Dokładnie! Pokemon GO zarabia dla dewelopera ogromne pieniądze.

Może to sprawdzić przy pomocy strony internetowej AppInstitute, która specjalizuje się w podawaniu informacji na temat liczby pobrań oraz zarobkach danej aplikacji. Wystarczy wejść na stronę i w czasie rzeczywistym będziemy obserwować liczbę pobrań oraz wpływające na konto dewelopera pieniądze.

Jeśli komuś nie chce się czekać, to dodam, że po zaledwie 2 minutach aplikacja jest pobierana mniej więcej 9,7 tys. razy. To z kolei przekłada się na 22 tys. dolarów przychodu! Tak, w zaledwie 2 minuty Pokemon GO generuje ponad 20 tys. dolarów przychodu. Oznacza to, że w ciągu godziny jest to 660 tys. dolarów, a w ciągu doby około 15,8 mln dolarów.

Jak ma się to do konkurencji? Pokemon GO deklasuje wszystkie najpopularniejsze gry mobilne, w tym Slither, Clash of Clans, Candy Crush czy też Game of War. Co więcej, od najpopularniejszej z nich – Slither – zarabia ponad 4 razy więcej. Różnica jest kolosalna.

Ale na tym nie koniec statystyk. Średnio każdy użytkownik Pokemon GO spędza w aplikacji nieco ponad 30 minut dziennie. Może się wydawać, że to niewiele, ale to więcej niż w przypadku Facebooka lub Snapchata. Poza tym w ciągu dnia w łapanie Pokemonów bawi się około 24 mln ludzi na całym świecie. To więcej niż w przypadku jakiejkolwiek innej gry mobilnej.

Te wszystkie dane są tym bardziej imponujące gdy dodamy do nich kontekst. Bo przecież nie możemy zapominać, że Pokemon GO nie jest oficjalnie dostępne we wszystkich krajach. Wiele osób obeszło ten problem, ale na pewno nie wszyscy. Wciąż wielu użytkowników czeka na oficjalną premierę w Google Play lub App Store. Kluczowe jest także to, że gra zadebiutowała na początku tego miesiąca. Jest dostępna zaledwie 2 tygodnie, ale już pobiła wszelkie rekordy popularności.

Pytanie brzmi – jak długo taki stan się utrzyma? Kiedy ludziom w końcu znudzi się bieganie za Pokemonami? Jeśli gra nie będzie aktualizowana o nowe funkcje, to obawiam się, że dość szybko.

źródło: AndroidAuthority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o