Najlepsze gry mobilne ostatniego tygodnia (17-23 października 2016)

Gry to najpopularniejsza kategoria aplikacji w Sklepie Google Play. Okazuje się jednak, że przeciętny użytkownik rzadko instaluje nowe tytuły. Nie ma czemu się dziwić. W gąszczu milionów aplikacji trudno wyłapać prawdziwe perełki. Właśnie dlatego powstał cykl o najlepszych grach mobilnych ostatniego tygodnia.

Co tydzień w pierwszych dniach danego tygodnia staram się przygotować zestawienie najciekawszych gier mobilnych, które zadebiutowały w minionym tygodniu. W ten sposób każdy może znaleźć ciekawą propozycję, która – być może – przypadnie mu do gustu. Na liście umieszczam zarówno gry płatne, jak i darmowe. W tym tygodniu są to:

Shootout in Mushroom Land

Cena: za darmo

Nawiązania do Mario wydają się dość oczywiste. W końcu tłumaczenie tytuły na język polski brzmiałoby: Strzelanina w świecie grzybów. A włoski hydraulik przecież uwielbiał grzybki, dzięki którym zyskiwał dodatkowe moce. Shootout in Mushroom Land to właśnie platformówka w stylu Mario. Różnica polega na tym, że tutaj mamy bazooki, granaty, karabiny i ludzi w kartonach na głowach. Dodatkowe słowa nie są wymagane. Kto nie chciałby zagrać w Mario, tylko że z broniami?

Shootout in Mushroom Land w Sklepie Google Play

Don’t Starve Pocket Edition

Cena: 18,99 zł / 4,99 euro

Don’ Starve nie jest grą nową. Na komputer dostępna jest już od wielu miesięcy. Podobnie ma się sytuacja z systemem Apple iOS. Ale właśnie w zeszłym tygodniu oficjalnie zadebiutowała w Sklepie Play i dlatego warto o niej wspomnieć. Jest to typowy przedstawiciel gatunku survival. Grę zaczynamy praktycznie bez niczego. Musimy zbierać zasoby i jedzenie, aby przetrwać na łonie dzikiej natury. Ale nie tylko głód i warunki pogodowe są dla nas zagrożeniem. W okolicy grasuje mnóstwo zwierząt, które z chęcią zakończą nasz żywot. Oficjalnie chodzi o to, aby wydostać się z lasu. W rzeczywistości trzeba przetrwać jak najdłużej.

Don’t Starve Pocket Edition w Sklepie Google Play

Don’t Starve Pocket Edition w Apple App Store

Break Liner

Cena: za darmo

Break Liner to ten typ gier mobilnych, których chyba cenię sobie najbardziej. Jest niezwykle prosta, a jednocześnie bardzo przyjemna. Można w nią grać zarówno 2-3 minuty, jak i 30 minut lub więcej w autobusie lub tramwaju. Jest to tytuł zręcznościowy, w którym celem jest przelecenia jak najdłuższego dystansu. Ale to nie jest takie łatwe. W trakcie lotu musimy co chwilę zmieniać stronę, ponieważ na naszej drodze pojawiają się przeszkody. Niestety, nie zawsze możemy to zrobić, ponieważ po środku umieszczona została linia. Ta ma różne kolory – czarny, od którego się odbijamy, czerwony, który niszczy nas od razu oraz biały, przez który możemy się przebić. Stronę lotu trzeba zmieniać często, bo nasz samolot szybko straci impet. Najlepiej, jak sami sprawdzicie, o co tak naprawdę chodzi.

Break Liner w Sklepie Google Play

Break Liner w Apple App Store

Critical Ops

Cena: za darmo

Nie ma co owijać w bawełnę. Critical Ops to… mobilna kopia Counter-Strike: Global Offensive. Nie wszystko jest identyczne, ale trudno nie zauważyć licznych podobieństw. Deweloper nawet wymyślił sobie skiny do broni, które tylko i wyłącznie zmieniają wygląd karabinów, pistoletów, snajperek i oczywiście noży. Tutaj także mamy zmagania między terrorystami i antyterrorystami. Ale czy nawiązywanie do jednej z najpopularniejszych gier PC-towych jest czymś złym? To każdy musi ocenić już sam. Warto jeszcze nadmienić, że Critical Ops jest aktualnie w fazie testów alfa, więc sporo w tym tytule może się jeszcze zmienić. Gra może nie zadebiutowała w zeszłym tygodniu, ale doczekała się ważnej aktualizacji.

Critical Ops w Sklepie Google Play

Critical Ops w Apple App Store

Henry the Cloud

Cena: za darmo

Henry the Cloud to bardzo prosta, kolorowa, nieco może nawet dziecinna gra zręcznościowa. Nie dajcie jednak zwieść się grafice. To bardzo przyjemny i zarazem wymagający tytuł. W grze sterujemy niewielką chmurką, która chce dolecieć jak najdalej. Ale nie kierujemy nią bezpośrednio, ale przez wiatr, który rysujemy na ekranie. To ciekawy i dość oryginalny pomysł dewelopera.

Henry the Cloud w Sklepie Google Play

Henry the Cloud w Apple App Store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o