Nowe Google Play z multiplayerem i zapisami gier w chmurze? Tak!

Wiele wskazuje na to, że wielkimi krokami zbliża się do nas nowa wersja Google Play, która przyniesie wiele usprawnień dla graczy. Miłośnicy wirtualnej rozrywki otrzymają między innymi funkcje multiplayer, tabele wyników, osiągnięcia, a nawet zapisy gier przetrzymywane w chmurze.

Do nowej wersji platformy Google Play dotarł portal Android Police. Redaktorzy serwisu mieli okazję go przetestować i ich wnioski są raczej pozytywne. Odświeżona edycja sklepu zostanie oznaczona liczbami 3.1.36 (aktualnie większość użytkowników ma wersję 3.0.27).

Po zainstalowaniu nowej wersji na telefonach i tabletach z Androidem ukaże się nam nowa ikonka: Play Games. Co ona przyniesie? O tym wspominałem już na wstępie. Już niedługo androidowi gracze będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach multiplayer. Dostaną także dostęp do tablicy wyników, na których będą mogli porównywać swoje rezultaty z innymi oraz osiągnieć, znanych chociażby z Xboxa, PlayStation czy nawet PC-tów. Do tego zapisy gier będą mogły być trzymane w chmurze (życzyłem sobie tego w tym tekście), dzięki czemu pokonanie jakiegoś poziomu na smartfonie będzie także widoczne na tablecie (o ile używane będą te same konta).

Wygląda to naprawdę obiecująco i mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy te wszystkie funckjonalności. Sprawi to, że granie na Androidzie wejdzie na zupełnie inny poziom.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o