Wielka, grudniowa aktualizacja Pokemon GO coraz bardziej prawdopodobna!

Jak donosi serwis VentureBeat, grudniowa aktualizacja Pokemon GO jest coraz bardziej możliwa. Oprócz drugiej generacji Pokemonów, w grze pojawić mają się też nowe funkcje.

W grudniowej aktualizacji Niantic najprawdopodobniej udostępni graczom 100 nowych Pokemonów, które należą do drugiej generacji. To jednak nie jedyna zmiana. Najprawdopodobniej w tym samym momencie w grze pojawią się także walki między graczami, możliwość wymieniania się stworkami, a także system hodowania i rozwijania Pokemonów (na wzór Tamagotchi). Oprócz tego w końcu mają się pojawić gatunki legendarne, w tym Mew oraz Mewtwo.

Jeśli rzeczywiście w grudniu pojawiły się wszystkie te elementy i funkcje, to mielibyśmy do czynienia z największą aktualizacją Pokemon GO. Ostatnio w grze pojawił się Ditto i już wtedy sugerowałem, że może to być zapowiedź drugiej generacji stworków. Jest spora szansa, że już wkrótce dojdzie 100 kolejnych Pokemonów do łapania.

Wszystkie te informacje pochodzą od ludzi związanych ze skanerem PokeVS. Przeanalizowali oni kod najnowszej wersji gry i porównali go z poprzednim wydaniem. W ten sposób zauważyli, w których miejscach dokonane zostały zmiany i znaleźli wzmianki na temat wszystkich wspominanych funkcji. Miejmy nadzieję, że mają rację i aktualizacja zostanie rzeczywiście wydana.

Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że Niantic zaczyna działać nieco panicznie. Z jednej strony wciąż spada zainteresowanie Pokemon GO, więc boją się czekać z nowościami. Ale czy grudzień i zima to rzeczywiście najlepszy moment na tak duże zmiany i wprowadzanie drugiej generacji stworków? Mam co do tego spore wątpliwości.

Pokemon GO wciąż pozostaje najpopularniejszą grą mobilną w historii. Została pobrana ponad 500 mln razy i w ciągu 90 dni od premiery przyniosła aż 600 mln dolarów przychodu. Jednak liczba graczy i ich aktywność systematycznie spadają. Nowe funkcje i Pokemony to szansa, aby na nowo zainteresować graczy, którzy zrezygnowali z Pokemonów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o