Pokemon GO się opóźnia – Nintendo rezygnuje z pokazu gry

Pokemon GO to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier mobilnych tego roku. Ma ona przenieść popularne stworki do naszego świata. Nie ma więc czemu się dziwić, że rozpaliła nadzieje wielu graczy. Tytuł miał zostać po raz pierwszy zaprezentowany w trakcie zbliżającego się GDC (Game Developers Conference), ale – niestety – Nintendo i Niantic wycofały się z tych planów – informuje Pocket Gamer.

Nie ma jednak powodów do obaw. Gra nie została porzucona i wciąż możemy ze zniecierpliwieniem czekać na Pokemony w realnym świecie (przynajmniej częściowo). Po prostu Nintendo i Niantic nie są w tym momencie gotowe na zaprezentowanie Pokemon Go. Co prawda żadna z firm nie wydała w tej kwestii oficjalnego oświadczenia, ale na planie wydarzenia widać, że prezentacja została anulowana. Poza tym John Hanke, prezes Ninatic, powiedział:

– Zdecydowaliśmy się zrezygnować z prezentacji Pokemon GO na GDC i skupić się na stworzeniu produktu gotowego do beta-testów, a później premiery. Nienawidzimy zawodzić tych, którzy oczekuję gry, ale chcemy najlepiej wykorzystać czas i energię, aby stworzyć produkt taki, jakim sami chcemy go widzieć.

A to oznacza, że gra nie została porzucona i cały czas jest w fazie tworzenia. Na ten moment nie wiemy, jak zaawansowane są prace i kiedy spodziewać się pierwszych beta-testów. Nie ulega jednak wątpliwości, że te rzeczywiście będą miały miejsce. Nie ma co się łudzić, że Polska lub jakikolwiek Polak zostanie do nich wybrany, ale z pewnością pierwsi szczęśliwcy podzielą się swoimi wrażeniami.

Dla przypomnienia – Pokemon Go to gra, która ma przenieść popularne stworki do naszego świata. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości na ekranie smartfona mamy widzieć Pokemony naniesione na otaczające nas elementy, np. drogi, ulice lub jeziora. Co więcej, poszczególne stworki mają występować w charakterystycznym dla nich środowisku. To oznacza, że wodnego Pokemona prędzej złapiemy nad rzeką niż w centrum miasta. Oczywiście gra będzie polegać na łapaniu stworków, trenowaniu ich, walczeniu z innymi trenerami i zdobywaniu odznak. Zupełnie tak, jak w serialu animowanym, filmach i gra z serii.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiZool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zool
Gość
Zool

Wie ktoś jaki jest przedział wiekowy wymagany do tej gry?

Damian Jaroszewski
Gość

PEGI 3