Jeszcze w tym roku w Pokemon GO pojawią się walki między graczami

Pokemon GO PvP

Miłośnicy Pokemonów od początku premiery Pokemon GO narzekali na brak walk między graczami. To stały element każdej gry, wydawanej na konsolach Nintendo, którego nie uświadczyliśmy w wersji na smartfony. Ale mamy dobre wiadomości – do końca roku tryb PvP pojawi się w grze!

Informacja pochodzi od Anne Beuttenmuller – szefowej europejskiego marketingu w firmie Niantic. W trakcie wydarzenia Cassandra Prime Anomaly w grze Ingress udzieliła ona wywiadu polskiemu serwisowi Gram.pl. Zapytana o nowości w Pokemon GO odpowiedziała:

– Teraz pracujemy nad trybem PvP, który niedługo się pojawi. Poza tym wciąż pracujemy nad udoskonaleniem funkcji, która właśnie zadebiutowała – chodzi tu o elementy dotyczące przyjaciół, takie jak możliwość wymiany Pokemonami w grze.

W dalszej części swojej wypowiedzi Bauttenmuller przyznała, że walki między graczami zostaną dodane jeszcze przed końcem tego roku. Niestety, na ten moment nie znamy żadnych szczegółów. Szefowa europejskiego marketingu Niantic nie zdradziła, jak takie walki miałyby wyglądać i z czym by się wiązały.

Mnie przede wszystkim ciekawi, jak będzie wyglądał system walki. Najprawdopodobniej Niantic będzie musiało go przerobić na potrzeby trybu PvP. Klikanie w przeciwnika i ewentualnie robienie uników wydaje się mało ekscytujące w walce z innym graczem. Warto też pamiętać, że pod koniec roku mają zadebiutować gry Pokemon Let’s Go Pikachu i Let’s Go Eevee, które mają ściśle współpracować z Pokemon GO. Może właśnie w ten sposób zostanie zrealizowany tryb PvP? Na ten moment w mobilnej grze brakuje wielu elementów, charakterystycznych dla walk kieszonkowych stworków do statystyk zaczynając i na statusach kończąc (np. sparaliżowany, uśpiony itp.).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o