Aktualnie Pokemon GO to tylko 10% tego, co jest planowane

Pokemon GO

Niektórych temat Pokemon GO może już nieco nużyć, ale prawda jest taka, że gra studia Niantic jest światowym fenomenem. Nawet pomimo tego, że nie jest to tytuł szczególnie rozbudowany. Na szczęście twórcy zapewniają, że aktualny kształt Pokemon GO to zaledwie 10% tego, co planują.

Nowe informacje na temat Pokemon GO zostały ujawnione w trakcie specjalnego panelu na Comic-Cone w San Diego. Przedstawiciele studia Niantic spotkali się z publicznością, aby podzielić się najnowszymi wiadomościami ze świata gry. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tytuł czeka sporo zmian.

Przede wszystkim deweloper zapowiedział, że aktualna wersja gry to zaledwie 10% tego, co jest planowane w przyszłości. Takie szacunki zawsze należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Zazwyczaj są mocno przesadzone. Nie zmienia to jednak faktu, że Pokemon GO czeka jeszcze sporo zmian. O części już się nawet dowiedzieliśmy.

Pokemon-GO-Android-iOS

Przede wszystkim zwiększy się liczba Pokemonów do złapania. Aktualnie w Pokemon GO znajdują się tylko stworki z pierwszej generacji (Kanto), których w sumie jest 151. To nawet nie jest połowa wszystkich Pokemonów, które przecież doczekały się już sześciu, a za chwilę – za sprawą Pokemon Moon i Pokemon Sun – siedmiu generacji. Aktualnie stworków jest 721 i kolejne dojdą przy okazji nowej gry. Oznacza to, że Niantic ma jeszcze z czego wybierać. Najprawdopodobniej stopniowo będą dodawane kolejne generacje Pokemonów. Deweloper zdradził też, że legendarne Pokemony będą możliwe do złapania dopiero w momencie, w którym gra zostanie udostępniona na całym świecie.

Sporo ma się też zmienić w kontekście PokeStopów. Chociaż szczegóły nie są na razie znane, to wiadomo, że zostaną rozbudowane, a ich znaczenie będzie zdecydowanie większe. Pojawią się także doskonale znane fanom Pokemon Center, w których możliwe będzie leczenie stworków. Zmiany dotkną też Gymów, ale na ten temat nie powiedziano nic więcej. Jednym słowem – gra zostanie poważnie rozbudowana o nowe miejsca i możliwości.

Przy okazji zdradzono wygląd liderów poszczególnych drużyn. Candela jest szefową Temat Valor (czerwoni). Blanche to liderka Team Mystic (niebiescy). Z kolei Spark stoi na czele Team Instinct (żółci). Zapewniono też, że cały czas trwają prace nad wyeliminowaniem licznych błędów i niedoróbek. Ma być też więcej sposób na łapanie dzikich Pokemonów.

To dobre informacje dla wszystkich graczy. Nie ma wątpliwości, że w aktualnej formie Pokemon GO bardzo szybko zaczęłoby się nudzić. Sam coraz rzadziej włączam grę, bo powoli przestaje mnie ciekawić i zaskakiwać. Zmiany to szansa na podtrzymanie zainteresowania Pokemon GO.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o