TOP 7: Gry Sony, które chciałbym zobaczyć na urządzeniach mobilnych

Sony wczoraj zapowiedziało, że mocniej wchodzi na rynek gier mobilnych. Tworzy studio ForwardWorks, które zajmie się produkcją gier na smartfony i tablety. Przy okazji Japończycy zapowiedzieli, że będą to pełnoprawne tytuły, wykorzystujące znane marki i postaci. Już wiem, jakie gry na pewno chciałbym zobaczyć na swoim smartfonie.

God of War

To moja ulubiona seria gier, która wyszła spod szyldu Sony. Kratos to też jeden z moich ulubionych bohaterów – bezwzględny, brutalny, ale w tym wszystkim sprawiedliwy. Zdaję sobie sprawę z tego, że stworzenie mobilnej odsłony God of War nie byłoby łatwe, ale mam nadzieję, że Sony sobie z tym poradzi. To właśnie na ten tytuł liczę najbardziej.

gran-turismo

Gran Turismo

Gran Turismo to – w mojej opinii – najlepsze wyścigi jakie kiedykolwiek powstały. Szczególnie mocno zagrywałem się w drugą część, jeszcze na pierwsze PlayStation. Oczywiście fani Xboksa powiedzą, że lepsza jest Forza. Ale dla mnie Gran Turismo to kawałek mojego dzieciństwa i seria, do której zawsze chętnie wracam. Real Racing 3 pokazało, że na smartfonach da się zrobić wyścigi, które mogą aspirować do miana symulacji. Dlatego czekam na Gran Turismo!

crash-team-racing

Crash Bandicot / Crash Team Racing

Crash Bandicot to kolejna gra, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Ale to nie przygody popularnego lisa przyciągnęły moją uwagę na dłużej, a wyścigi z tej serii – Crash Team Racing. Ileż to czasu spędziłem na tym, aby ukończyć grę w 100 procentach. Już może mnie zawodzić pamięć, ale chyba skończyłem na około 98 procentach i chyba nigdy nie udało mi się osiągnąć zamierzonego celu. A musicie wiedzieć, że nie było to łatwe. Czasami nawet wracam jeszcze do Crash Team Racing na moim PS3.

littlebig-planet

LittleBig Planet

Przygody Sackboya od razu mi się spodobały, a dla mojej żony (wtedy jeszcze dziewczyny) były miłością od pierwszego wejrzenia. Nie mam wątpliwości, że LittleBig Planet to jedna z najlepszych platformówek ostatnich lat i w ogóle w historii gier. Świetnie mogą się przy niej bawić zarówno dorośli, jak i dzieci. A przykład jednego z największych konkurentów – Raymana – pokazuje, że da się zrobić fajną platformówkę na sprzęty mobilne.

ucnharted

Uncharted

Uncharted to seria, z którą mam pewien problem. Wiem, że wiele osób zachwyca się Nathanem Drakiem i jego przeżyciami. Nie należę do tej grupy. Trochę więcej grałem w trzecią odsłonę, ale dość szybko o niej zapomniałem i jak na razie nie mam zamiaru do niej wracać. Ale doskonalę zdaję sobie sprawę z tego, że wielu właśnie Uncharted umieściłoby na pierwszym miejscu.

wipeout

Wipeout

Kolejne wyścigi. Tym razem nie samochodów, a anty-grawitacyjnych statków przyszłości. Co prawda ostatnia gra z tej serii została wydana w 2012 roku, ale wierzę, że Sony może powrócić do tej marki. Urządzenia mobilne zdają się być idealną platformą dla takiej gry i mam nadzieję, że zostanie to wykorzystane.

killzone

Killzone

Killzone to seria, która miała swoje wzloty i upadki, ale z pewnością ceniona jest przez wielu graczy. Futurystyczny FPS, w którym Interplanetary Strategic Alliance walczy z Imperium Helgan to coś, co mogłoby doskonale sprawdzić się na urządzeniach mobilnych. Chociaż sam nie jestem fanem strzelanek pokroju Modern Combat, to po Killzone z pewnością bym sięgnął, chociażby z ciekawości.

A co Wy najchętniej zobaczylibyście na swoich urządzeniach mobilnych?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o