Super Mario Run trafi na Androida, ale czy jest na co czekać?

Super Mario Run na Androida

Super Mario Run nie było zbyt długo tytułem ekskluzywnym na iOS-a. Nintendo oficjalnie uruchomiło wstępną rejestrację w Sklepie Google Play, co oznacza, że gra za chwilę trafi także na Androida. Ale nie jestem pewien czy jest na co czekać.

Super Mario Run zadebiutowało na urządzeniach Apple raptem 2 tygodnie temu. Było wiadomo, że tytuł w końcu trafi też na Androida, ale nie znaliśmy dokładnej daty. Nadal nie wiemy, jakiego konkretnie dnia gra pojawi się w Sklepie Play. Jednak uruchomienie wstępnej rejestracji jasno daje do zrozumienia, że to kwestia kilku dni.

Problem polega na tym, że nie jestem pewien czy jest na co czekać

Super Mario Run szybko stało się hitem. Gra była przez moment najlepiej zarabiającym tytułem mobilnym. Pod względem liczby pobrań przebiła nawet Pokemon GO. Mario został pobrany 40 mln razy w ciągu 4 dni. Pokemony potrzebowały 11 dni, aby osiągnąć wynik 25 mln. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, w końcu Pokemon GO początkowo było dostępne tylko w kilku krajach. Poza tym magia tak wielkiej marki, jaką jest Mario, musiała zadziałać.

Ale Super Mario Run nie jest niczym wyjątkowym. Gra wykorzystuje znany schemat z takich tytułów, jak chociażby Rayman. Na dodatek Nintendo zaliczyło ogromną wpadkę, gdy okazało się, że już po zaledwie kilku poziomach trzeba zapłacić aż 10 dolarów, aby kontynuować rozgrywkę. Nie ma w tym nic złego (poza wysoką ceną), ale gra była reklamowana jako free-to-play z możliwością zapłacenia za dodatkowe możliwości. Tymczasem jest to typowe pay-to-play, gdzie trzeba zapłacić za dostęp do kolejnych poziomów.

Super Mario Run na Androida

Sukces czy nie?

Nie mamy dokładnych danych, ale według serwisu Apptopia zaledwie 1-2 procent użytkowników zdecydowało się na zapłacenie 10 dolarów za możliwość dalszej gry. Trudno w to uwierzyć skoro gra zarobiła już 15 mln dolarów, ale nie zmienia to faktu, że odsetek płacących jest niewielki. Pomimo 40 mln pobrań gra zarobiła dużo mniej niż Pokemon GO, ale trudno było oczekiwać podobnego sukcesu.

Właśnie dlatego nie jestem przekonany, czy warto czekać na Super Mario Run na Androida. Gra nie jest rewelacyjna. Do tego dochodzi wysoka cena. Jedynym, ekscytującym elementem jest sam Mario. Ale czy to wystarczy?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o