Klasyk z PlayStation trafił na urządzenia mobilne

Valkyrie Profile: Lenneth

Coraz więcej klasycznych gier z konsol poprzednich generacji zaczyna trafiać na urządzenia mobilne. To nie tylko świetna informacja dla graczy, ale też pokaz tego, jak szybko rozwijają się dzisiejsze technologie.

Valkyrie Profile: Lenneth to klasyczna gra z gatunku RPG. Wydana przez Square Enix trafiła w 1999 roku na PlayStation. Teraz możemy w nią grać przy pomocy urządzeń, które na co dzień nosimy w kieszeni i mają rozmiar portfela. Chodzi oczywiście o smartfony czy to z Androidem, czy też z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Deweloper przystosował grę do urządzeń mobilnych. Po pierwsze, cały interfejs został przygotowany tak, aby wygodnie grało się przy pomocy ekranów dotykowych. Do tego poprawiono nieco grafikę, więc nie jest to port bezpośrednio przeniesiony z PSX. No i wreszcie dodano wiele funkcji, w tym: możliwość zapisywania gry w dowolnym miejscu, automatyczne zapisy gry, możliwość automatycznego rozgrywania walk, ale też wszelkiej maści ulepszenia, które można kupić przez płatności wewnątrz gry. Poza tym gra obsługuje kontrolery do smartfonów, ale dokładna lista kompatybilnych urządzeń nie jest znana.

Na tym jednak kończą się dobre informacje. Square Enix od dawna ma politykę, według której nie udostępnia swoich gier za darmo. Dlatego za Valkyrie Profile: Lenneth trzeba zapłacić 63,99 złotych na Androidzie lub 74,99 złotych na iOS. Niemało, ale przecież mowa o naprawdę dobrej grze z gatunku RPG.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o