Polski twórca gier zalicza rekordowy rok

vivid games

Ponad 100 proc. wzrost przychodów zanotował w trzecim kwartale bieżącego roku Vivid Games, notowany na NewConnect bydgoski producent gier na smartphony i konsole przenośne. Dobre wyniki to efekt nie słabnącej popularności flagowego produktu spółki, gry Real Boxing.

Po trzech kwartałach bieżącego roku, sprzedaż spółki sięgnęła narastająco blisko 5,0 mln zł (wzrost o ponad 100 proc.). Dla porównania w całym 2012 r. bydgoski developer wypracował 5,08 mln zł. Zysk operacyjny Vivid Games zwiększył się do 0,4 mln zł (0,65 mln zł w całym 2012 r), a wskaźnik EBITDA wzrósł do niespełna 0,6 mln zł. – Po trzech kwartałach zanotowaliśmy przychody prawie na takim poziomie jak przez cały ubiegły rok, a najlepszy kwartał dopiero przed nami. Biorąc pod uwagę, że historycznie czwarty kwartał stanowi ok. 60 proc. naszych w naszej sprzedaży, już teraz mogę powiedzieć, że będzie to rekordowy rok dla spółki- zapowiada Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Wyniki trzeciego kwartału pokazują silny trend wzrostowy sprzedaży. Pomimo sezonowości sprzedaży w trzecim kwartale przychody wzrosły o 59 proc. w stosunku do drugiego kwartału 2013 r.
i osiągnęły rekordowy poziom 2,2 mln zł (0,94 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Vivid Games zanotował w tym czasie ponad 0,15 mln zł zysku operacyjnego. Wskaźnik EBITDA wyniósł 0,23 mln zł. Rosnące przychody to efekt dobrej sprzedaży gry Real Boxing na platformach mobilnych iOS i Android.

Warto jednak podkreślić, że wyniki trzeciego kwartału nie uwzględniają jeszcze skokowego wzrostu pobrań Real Boxing w październiku wynikającego ze specjalnych promocji gry w kanałach sprzedaży Apple AppStore, Google Play, Samsung Apps oraz premiery gry na konsolę PlayStation Vita i rozpoczęcia jej sprzedaży w sklepie Amazon.com. – W październiku zanotowaliśmy drugi najlepszy weekend sprzedaży Real Boxing od czasu premiery. Podtrzymanie sprzedaży na wysokim poziomie przez tak długi okres, oraz rosnące wpływy z mikropłatności doskonale rokują zarówno dla dalszej monetyzacji marki Real Boxing jak również zbliżające się premiery gry Godfire- podkreśla prezes.

Przy okazji zachęcamy do przeczytania naszej recenzji gry Real Boxing na Androida.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o