Jedna z najlepszych gier z Windows Phone już na Androidzie

Wordament

Wordament to zdecydowanie jedna z najlepszych gier logicznych na system operacyjny Windows Phone, która po pewnym czasie zawitała także na sprzęty Apple. Niestety, miłośnicy Androida musieli czekać nieco dłużej, ale w końcu się doczekali.

Gra jest niezwykle prosta, ale to właśnie w tej prostocie leży jej siła. W Wordament chodzi o to, aby odnajdywać słowa. Przed oczami gracza pojawia się 16 kafelków (4 x 4) z literami. Zadanie polega na znalezieniu jak największej liczby słów poprzez przejeżdżanie palcem po kolejnych literach. Dozwolone jest poruszanie się w dół, górę, prawo lewo, a nawet na skos.

Zadanie początkowo może się wydawać łatwe, ale wyobraźcie sobie, że na tak niewielkiej planszy może się znajdować nawet ponad 230 słów. Znalezienie ich wszystkich i to w czasie 90 sekund jest praktycznie niemożliwe.

W grze można się połączyć ze swoim kontem Microsoft lub Facebookiem. W ten sposób można rywalizować ze znajomymi i zobaczyć, kto jest w stanie osiągnąć najlepszy wynik. Ostrzegam – gra naprawdę wciąga. Co najważniejsze, jest darmowa. Oczywiście, Microsoft – który jest twórcą Wordament – umieścił w niej reklamy, ale nie są one zbyt nachalne i kompletnie nie przeszkadzają w rozgrywce.

A, jeszcze jedno. Wordament jest dostępne także po polsku! Klikając w poniższy obrazek przeniesiecie się do sklepu Google Play, z którego możecie pobrać grę.

google-play-store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o