5 najciekawszych aktualizacji minionego tygodnia

W ubiegłym tygodniu zostało zaktualizowanych wiele popularnych aplikacji na system Android oraz Apple iOS, a my postanowiliśmy zebrać i opisać dla was 5 najciekawszych właśnie po to, abyście wiedzieli, którymi powinniście zainteresować się, jeśli cenicie sobie powiew świeżości w waszych ulubionych mobilnych programach. Zobaczcie, co przygotowaliśmy!

Instagram

Instagram-update-1

W tym tygodniu bardzo ciekawej aktualizacji doczekał się Instagram (wersja 6.19.0). Twórcy aplikacji dodali do zakładki ustawień dwa nowe suwaki – Zanikanie oraz Kolor. Pierwszy z nich pozwala na uzyskanie bardzo stonowanego zdjęcia, który przypomina efekt zastosowania filtra, jednak ta opcja umożliwia dokonanie bardziej jednolitych zmian. Pozycja Kolor daje nam możliwość uzyskania pożądanego odcienia w kolorze żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym, fioletowym, niebieskim, cyjanowym oraz zielonym.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakimi pochwalić się może najnowsza wersja Instagrama. Od teraz będziemy również mogli subskrybować posty użytkowników, których śledzimy. Wystarczy, że w momencie przeglądania profilu konkretnej osoby zaznaczymy odpowiednią opcję, a będziemy otrzymywać powiadomienia push wtedy, gdy nasz znajomy opublikuje jakiś post. Aktualizacja dostępna jest oczywiście dla użytkowników Androida oraz iOS.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Snapseed

Snapseed-update-1

Pierwszy raz od października 2013 roku poważnej aktualizacji doczekała się także aplikacja od Google o nazwie Snapseed, której funkcjonalność można przyrównać do Instagrama. Wersja 2.0 przynosi kilka istotnych zmian – przede wszystkim dodano nowe efekty oraz narzędzia do obróbki zdjęć, a także pędzle. Wprowadzono także możliwość zarządzania zastosowanymi efektami i przenoszenia całych ich zestawów na inne fotografie. Aktualizacja dostępna jest zarówno na Androida, jak i na urządzenia pracujące pod kontrolą Apple iOS.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Twitter

twitter-update-1

Użytkownicy zaktualizowanej aplikacji Twittera powinni zauważyć zmiany w górnej części okna. W nowej wersji zniknęły bowiem zakładki Odkryj oraz Aktywność, a same trendy, czyli popularne w ostatnim czasie tagi, przeglądać możemy poprzez wciśnięcie ikonki lupy znajdującej się na niebieskiej belce. Na wyświetlonym w ten sposób ekranie również sporo się zmieniło – przede wszystkim wprowadzono wyjaśnienia niektórych, szczególnie tych bardziej tajemniczych, tagów wraz z informacją, ile pojawiło się już w serwisie tweetów zawierających konkretne hasło, a także jak wygląda kwestia ich popularności. Zmiana dotyczy urządzeń z Androidem oraz iOS. Dla tych drugich osoby odpowiedzialne za Twittera przygotowały jeszcze jedną niespodziankę. Jak wiemy, możliwość nagrywania wideo w 120 oraz 240 klatkach na sekundę jest jedną z podstawowych funkcji standardowej aplikacji aparatu w iOS. Użytkownicy Twittera na tym systemie będą mogli od teraz bez obaw wrzucać na portal nagrane w ten sposób filmy, a on sam rozpozna je jako dzieła zrealizowane w zwolnionym tempie i wyświetli je w odpowiedni sposób. Nie mamy żadnych informacji na temat terminu udostępnienia tej funkcjonalności na Androida.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Adobe Acrobat DC

acrobat-reader-dc-update-1

Nie, nie pomyliłem się. Nazwa najpopularniejszej przeglądarki plików PDF wzbogacona została o dwie literki, które oznaczają nic innego jak Document Cloud. Sama aplikacja została gruntownie przeprojektowana i otrzymała wiele nowych funkcji. Przede wszystkim skupiono się na zarządzaniu dokumentami w chmurze obliczeniowej. Użytkownicy mogą logować się na bezpłatnej platformie Adobe Document Cloud i korzystać z plików dzięki modułowi Mobile Link, a także zmieniać kolejność, obracać, a nawet usuwać strony w dokumentach. Wprowadzono też wsparcie dla Adobe Fill & Sign, co pomocne jest przy wypełnianiu, podpisywaniu oraz przesyłaniu formularzy w systemach Android 5. Zmian doczekał się także interfejs aplikacji, który jest teraz bardziej przyjazny i wygodny. Aktualizacja Adobe Acrobat DC dostępna jest do pobrania oczywiście za darmo, jednak bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z płatnych usług – Acrobat Pro, Acrobat Standard, PDF Pack oraz Export PDF.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Mailbox

mailbox-update-1

Mailbox to mobilny klient pocztowy twórców popularnego Dropboxa. Najnowsza wersja aplikacji nie przynosi żadnych nowych funkcjonalności, jednak liftingowi poddany został sam interfejs, który zgodny jest teraz z filozofią Material Design. Mimo tego, że do tej pory zawierał on dużo koloru białego, po aktualizacji jest go jakby więcej. Poza tym dodano pływający przycisk tworzenia nowej wiadomości, podobny do tego, który znamy z mobilnego Gmail’a. Od teraz mamy o wiele łatwiejszy dostęp do wyszukiwarki, która nie jest już ukryta w odchłaniach menu. Mailbox sprawia teraz wrażenie bardzo estetycznej, schludnej i lekkiej aplikacji, która umili nam czas spędzony przy odpisywaniu na e-maile.

Najnowsza wersja aplikacji: Android / Apple iOS

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o