Wyciekły zdjęcia systemu Android 4.4 KitKat

Android 4.4 Kit Kat

Do Sieci wyciekły zdjęcia, na których podobno widać system operacyjny Android 4.4 KitKat. Widać na nich sporo wizualnych zmian, w porównaniu do Jelly Bean. Jednak przyjrzyjmy się im bliżej.

dialer-android-4.4-kitkat

Pierwsze zdjęcie, na którym widzimy tzw. dialer czy wybieranie numeru telefonu, już budzi pewne wątpliwości. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to zdecydowanie płaski design. To jednak nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem – tego należało się spodziewać. Zastanawia mnie za to mała przestrzeń na sugerowane numery. Od Androida 4.3, jak wpiszemy tylko kilka cyfr, to system proponuje nam konkretne kontakty, które pasują do wpisanego ciągu. Tutaj jakby brakuje na to miejsca, a nie sądzę, żeby Google tak nagle zrezygnowało ze swojego pomysłu.

ekran-glowny-android-4.4.kitkat

Kolejna fotografia przedstawia ekran główny. Tutaj także widzimy kompletnie zmienione ikony, które również są płaskie. Bez sensu dyskutować o tym czy to pasuje do Google, czy też nie. Uznajmy, że graficy właśnie taki mieli pomysł. Uwagę zwraca górna belka, a konkretniej mówiąc – ikony na niej. Po jaką cholerę część z nich jest biała, a część czerwona? To już kompletnie nie ma sensu i budzi we mnie spore wątpliwości. Nie podoba mi się też przezroczyste tło przy ekranowych przyciskach funkcyjnych oraz tapeta rodem wzięta z Androida 4.2.

wiadomosci-android-4.4-kitkat

Kolejne zdjęcie prezentuje aplikację wiadomości. Jeśli rzeczywiście jest to Android 4.4 KitKat, to ogromną zmianą będą górne belki o różnych kolorach. Przy dialerze była ona niebieska, na ekranie głównym czarna, a tutaj jest w kolorze zielonym. Nie jestem pewien czy to dobre rozwiązanie i mam nadzieję, że Google myśli podobnie.

o-telefonie-android-4.4-kitkat

No i na koniec mamy jeszcze informacje o telefonie. Tutaj wszystko się zgadza (chociaż belka znowu zmieniła kolor). Jednak nie oszukujmy się – nie jest to trudne do podrobienia.

Moim zdaniem wcale nie musi to być Android 4.4 KitKat. Sądzę, że może to być albo tzw. fake, albo jakiś custom ROM, który podszywa się pod czystego Andka. Jeśli jednak jest to najnowsza wersja zielonego robota, to czeka nas spora zmiana w wyglądzie systemu od Google.

źródło: 9to5Google

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o