Problem fragmentacji Androida coraz bardziej się pogłębia

KitKat on Nexus 4

Tradycyjnie, miesiąc w miesiąc, Google publikuje dane na temat wykorzystywanych wersji systemu operacyjnego Android. Po raz kolejny wzrasta udział wszystkich dystrybucji Jelly Bean. Jednocześnie najnowsza wersja – KitKat – stanowi zaledwie ułamek całości.

Można powiedzieć, że praktycznie niewiele się zmieniło. Lekko na popularności zyskał Jelly Bean, który ma już prawie 60% udziałów w rynku, wręcz symboliczny jest udział KitKata i cały czas świetnie radzą sobie tak stare wersje systemu, jak Gingerbread oraz Ice Cream Sandwich. W skrócie – Android cały czas ma problem. Fragmentacja, zamiast się zmniejszać, tylko się pogłębia.

Patrząc na najnowsze dane, nie da się wyciągnąć innych wniosków. Jest coraz więcej smartfonów z Jelly Bean, ale to przecież nie jest najnowsza wersja systemu. Wybierając się w tym momencie do sklepu po nowy telefon, tylko kupując któregoś z Nexusów lub Note’a 3 dostaniemy Androida 4.4.2. Reszta oferuje przestarzałe już wersje zielonego robota.

android-dane

I chociaż KitKat jest już dostępny od kilku miesięcy, to niektórzy producenci wciąż walczą z implementacją Androida 4.3. Smutne to, ale prawdziwe. I pewnie niedługo Google zaprezentuje nową wersję systemu i wtedy fragmentacja znowu się pogłębi, producenci będą o dwie dystrybucje do tyłu i tak będzie to trwało bez końca.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
drd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
drd
Gość
drd

kit kat to gowno be zflasha i zablokowan enagrywanie rozmow specjalnie chuj im wdupe jebancom