Android Device Manager pozwoli zdalnie zmienić hasło

Android Device Manager

Pamiętacie usługę Android Device Manager? Dzięki niej można zlokalizować swój telefon, zadzwonić na niego, jeśli nie możemy go znaleźć lub zdalnie usunąć wszystkie dane. Wkrótce Google doda do niego nowe funkcje, np. zmienianie hasła.

Google już pracuje nad aktualizacją usługi i wkrótce wszyscy użytkownicy systemu Android powinni otrzymać nowe funkcje. Wśród nich ma się znaleźć między innymi zdalna zmiana hasła. To jednak nie wszystko. Google chce także, abyśmy z poziomu komputera mogli zablokować smartfona, który np. został nam skradziony.

Na trop nowej wersji Android Device Manager wpadła redakcja Android Police. Odkryli oni ślady aplikacji w wersji 3.2.64, w której to właśnie mają znaleźć się opisywane powyżej nowości. Dodatkowo redaktorzy serwisu natrafili na nową stronę internetową, gdzie właśnie można zablokować telefon przy pomocy specjalnego hasła.

Android Device Manager

Cieszy fakt, że Google chce zadbać o bezpieczeństwo naszych danych i udostępniam nam nowe sposoby na zablokowanie dostępu do smartfona lub tabletu. Szkoda tylko, że z takim samym heroizmem nie broni nas przed amerykańskimi służbami bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o