Twój telefon z Androidem jest jeszcze bezpieczniejszy

Android Device Manager

Zaledwie miesiąc temu Google wprowadziło funkcję lokalizowania zgubionego lub skradzionego telefonu oraz ewentualne zdalne czyszczenie jego pamięci, a już dzisiaj dochodzą nowe opcje w Android Device Manager. Nasze smartfony i tablety mają być jeszcze bezpieczniejsze.

Od dzisiaj Android Device Manager pozwala także na zdalną zmianę hasła w urządzeniu. Wszystko po to, aby ewentualny złodziej nie był w stanie uruchomić sprzętu. Może się to przydać osobom, które mają słabo zabezpieczonego smartfona, np. tylko przy pomocy zwykłego odblokowywania, poprzez przesunięcie palcem. Nowa funkcja nadpisuje każdy z możliwych do ustawienia w Androidzie zabezpieczeń i zastępuje je wpisanym przez nas hasłem.

Niestety funkcja nie działa w sytuacji, w której smartfon lub tablet nie ma połączenia z Internetem, np. w trybie samolotu. W takiej sytuacji hasło zostanie ustawione od razu w momencie połączenia się z Siecią.

Android Device Manager to ciekawe rozwiązanie. Daleko mu jeszcze do dedykowanych aplikacji, np. Cerberus, ale i tak dobrze, że Google w ogóle zabrało się za coś takiego i na dodatek udostępnia nam to zupełnie za darmo.

Jeśli jeszcze nie korzystaliście z Android Device Manager, to polecam wypróbować.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o