Kiedy odbędzie się premiera Androida 4.4 Kit Kat?

Android 4.4 Kit Kat

Niedawno została zapowiedziana nowa wersja systemu operacyjnego Google Android 4.4 Kit Kat. Jednak do tej pory nie było wiadomo, kiedy oficjalnie ona zadebiutuje. Redaktorzy serwisu AusDroid otrzymali cynk, według którego debiut ma nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Premiera ma się odbyć dokładnie 14 października 2013 roku. Wraz z nowym systemem Google ma także zaprezentować nowego Nexusa 5, który będzie pierwszy sprzętem, wykorzystującym Androida 4.4 Kit Kat. Oczywiście w ciągu kilku dni nowa wersja systemu trafi także na wcześniejsze sprzęty z serii Nexus, a po czasie także pewnie urządzenia z linii Google Edition.

Tajemniczy informator twierdzi także, że dostrzeżony na filmie telefon to rzeczywiście Nexus 5. Ale my tutaj sprzętem się nie zajmujemy, więc skupmy się na tym, co Android 4.4 Kit Kat ma oferować. Po pierwsze, system ma działać na starszych sprzętach, czyli mówiąc w skrócie – Google popracowało nad optymalizacją. Po drugie, zaktualizowany ma zostać Miracast, a galeria zdjęć ma być wyświetlana w nowy sposób. Do tego mają dojść jeszcze takie elementy, jak nowe API od animacji, nowy widżet z powiadomieniami oraz możliwość zmiany domyślnych kolorów systemu. Generalnie – głównie kosmetyczne usprawnienia, ale cieszy zapowiedź lepszej optymalizacji i dostępność dla starszych modeli telefonów. Zresztą na samej stronie Androida Kit Kat można przeczytać:

– Naszym celem jest, aby Android Kit Kat był dostępny dla każdego użytkownika Androida

Przyznam szczerze, że tajemnicze informacje od jeszcze bardziej tajemniczych informatorów nigdy nie brzmią zbyt wiarygodnie. Jednak data wydaje się dość prawdopodobna. Minął już rok od prezentacji Nexusa 4 i przyszła już pora na pokazanie kolejnej wersji smartfona. Tablet doczekał się już aktualizacji, więc następny w kolejce jest telefon. Poza tym niedawne obniżenie cen Nexusów 4 też wskazywałoby na rychłą premierę. A przecież nie ma lepszej okazji do zaprezentowania nowego systemu, jak wprowadzenie też nowego sprzętu. Tak samo przecież było w przypadku nowego Nexusa 7 i Androida 4.3.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o