Android 4.4 KiKat z obsługą 64-bitowych procesorów?

Android 64 bit

Apple iPhone 5S został wyposażony w 64-bitowy procesor. Samsung już zapowiedział, że tego typu jednostkę zastosuje w swoich następnych flagowcach. Teraz wyszło na jaw, że najprawdopodobniej już Android 4.4 KitKat będzie obsługiwać takie procesory.

Tak przynajmniej wynikałoby z prezentacji firmy Intel, która, odbyła się na IDF 2013. Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć część konferencji, w trakcie której omawiano przyszłość firmy Intel na różnych platformach, np. Androidzie oraz Windowsie. Jak łatwo zauważyć, ten konkretny slajd dotyczy konkretnie zielonego robota i nie sposób nie zauważyć „okienka” ze wzmianką na temat 64 bitów. Jest to konkretnie opisane, jako nadchodzące ulepszenie.

Intel oczywiście nie potwierdził tego oficjalnie, ale to chyba jedyny, sensowny krok, który może wykonać Google. W tym momencie największy konkurent, czyli Apple, wyprzedził w tej kwestii Androida, więc szybko trzeba nadrobić stracony czas. A skoro Samsung już zapowiedział 64-bitowe procesory i układy Intel Bay-Trail obsługujące 64 bity, to nie ma na co czekać. Poza tym kolejna generacja procesorów ARM też będzie obsługiwać ten standard.

Oczywiście nie wiadomo czy już Android 4.4 KitKat pozwoli producentom na wykorzystywanie 64-bitowych procesorów. Na pewno zielony robot będzie obsługiwał takie układy w najbliższym czasie. Po prostu musi. I nie ma większego znaczenia czy będzie to już w wersji 4.4 czy dopiero na Androidzie 5.0 Key Lime Pie.

Zdjęcie: Santeri Liukkonen (Google+)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o