Tak będzie wyglądać Android 4.4 KitKat – są spore zmiany!

Android 4.4 KitKat

Do sieci wyciekły najnowsze zdjęcia smartfona Nexus 5. Co ciekawe, na fotografiach można też zobaczyć nowy system operacyjny Android w wersji 4.4 KitKat. Wygląda na to, że szykują się naprawdę spore zmiany.

Aktualna wersja systemu mobilnego od Google ma czarną belkę na samej górze, na której można znaleźć takie informacje, jak chociażby godzina, poziom naładowania baterii czy też wszelkiej maści powiadomienia. Wszystko jest proste i czytelne. Jednak internetowy gigant postanowił to zmienić. Belka cały czas będzie się znajdować na górze, ale będzie przezroczysta. Tym samym, zamiast czarnego tła, będzie tapeta.

android-kitkat-nexus-5

Nie jestem przekonany czy jest to rzeczywiście dobre rozwiązanie. Z całą pewnością nowa wersja Androida wygląda ładniej, a nawet ładniej niż poprzednia. Jednak nie tylko aspektami wizualnymi powinniśmy się kierować, ale też funkcjonalnością. A co, jeśli np. ustawimy jasną tapetę. Czy wtedy ikonki powiadomień nie staną się nieczytelne? A może ich kolor będzie się dopasowywał automatycznie albo sami dostaniemy możliwość zmiany? Jeśli tak, to wtedy rozumiem ten krok, jeśli nie, to będzie kicha.

Podobna zmiana dotknęła dolną część ekranu, gdzie znajdują się przyciski ekranowe wstecz, home oraz wywołujący uruchomione appki. Wcześniej też znajdowały się one na czarnej belce, a teraz ich tło będzie przezroczyste. Analogiczna sytuacja, jak wcześniej – konieczna jest możliwość zmiany koloru przycisków, bo na białym tle będą niewidoczne.

android-kitkat-nexus-5b

Co jeszcze dowiedzieliśmy się na temat nowego Androida? Ma być lżejszy od swoich poprzedników, a przez to szybszy i stabilniejszy.

Android 4.4 KitKat zostanie zaprezentowany jeszcze w tym tygodniu. Jak tylko otrzymam aktualizację na mojego Nexusa 4, to od razu postaram się Wam napisać kilka słów na jego temat. Mam nadzieję, że przyniesie sporo ciekawych nowości.

źródło: TuttoAndroid

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o