Wyciekł Android Lollipop 5.0.1 dla Samsunga Galaxy S4

Co prawda Android Lollipop jeszcze nie zawitał u wszystkich użytkowników Samsunga Galaxy S5, ale wygląda na to, że Koreańska firma ma w rękawie jakim jest najnowsza wersja Androida dla poprzedniego flagowca, czyli Galaxy S4. Właśnie wyciekły zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak Lollipop prezentuje się na SGS4, a także obraz systemu, który pozwala na zainstalowanie lizaka.

Zrzuty ekranu pochodzą z chińskiego serwisu GFAN. Niestety nie wiadomo, skąd pochodzi obraz systemu, który został zainstalowany na Galaxy S4. Nie zmienia to jednak faktu, że ten trafił już na forum XDA, więc jeśli chcielibyście zainstalować Lollipopa na swoim smartfonie, to możecie to zrobić. Uprzedzam jednak, że jest to wczesna wersja systemu, która na pewno nie jest finalna i może zawierać jeszcze sporo błędów. Poza tym niektóre komunikaty systemowe cały czas są w języku chińskim.

Najważniejsze jest jednak to, że działają wszystkie podstawowe funkcje systemu, w tym łączność WiFi, dane mobilne, Bluetooth, czy też NFC. Pierwsi użytkownicy donoszą także, że nie mają problemów z czujnikami. Ale jeszcze raz uprzedzam – system na pewno nie będzie działał idealnie i musicie się z tym liczyć.

Android-Lollipop-Samsung-Galaxy-S4

Warto jeszcze wspomnieć, że obraz systemu działa na Samsungach Galaxy S4 w wersjach:

  • GT-I9500,
  • GT-I9502,
  • GT-I9508,
  • GT-I9508v.

Niestety obraz nie działa w przypadku modelu GT-9505, który działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 600.

Instalacji systemu możecie dokonać przez program Odin. Sam obraz systemu pobierzecie z forum XDA. Zanim zdecydujecie się na instalację, lepiej zróbcie kopię zapasową wszystkich danych na smartfonie. No i ta wersja nie ma żadnych aplikacji Google, czyli tzw. gapps.

Na razie nie wiadomo, kiedy na Galaxy S4 trafi finalna wersja Androida Lollipop. Wiemy tylko, że najprawdopodobniej nastąpi to na początku 2015 roku, czyli tak naprawdę nie wiemy kompletnie nic… Jednak obraz systemu wskazuje, że raczej jest już bliżej niż dalej.

za: Android Authority

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o