Angry Birds 2 – pierwsze wrażenia Appki.com.pl (wideo)

Dzisiaj nad ranem w Sklepie Google Play, a później także w Apple App Store pojawiła się nowa część Wściekłych Ptaków. Mowa oczywiście o dawno zapowiedzianym Angry Birds 2, które ma wrócić do korzeni serii. Ja już trochę pograłem i… o tym przeczytacie w dalszej części wpisu.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Angry Birds 2 zrywa z dziwnymi pomysłami w stylu Transformersów. To mają być te same, tradycyjne Ptaszory, ale w nowszej i lepszej odsłonie. Znowu mamy ten sam mechanizm – świnie ustawione na planszy, proca i ptaki, którymi strzelamy, aby zniszczyć zielonych nemezis.

angry-birds-2-a

W grze dość szybko pojawiają się nowe postacie, bo już po kilku planszach mamy dostęp do trzech – czerwonego z mocą odpychania przedmiotów, niebieskiego, który dzieli się na trzy i rozwala lód oraz żółtego, który może przyspieszyć i zniszczyć drewniane elementy na planszy. Co ważne, sami możemy decydować o tym, którego ptaka zamierzamy w danym momencie użyć, co ma dość kluczowe znaczenie. Dobry wybór to większa szansa na zniszczenie wszystkich świń już w jednym strzale. Na dodatek, gdy pójdzie nam całkiem nieźle i napełnimy specjalny pasek energii, otrzymamy dodatkową kartę z ptakiem. To też dość ważne, bo poziomy są teraz kilkuetapowe i nie możemy zużyć wszystkich naszych broni już na samym początku.

Co kilka poziomów mamy też do pokonania bossa, czyli wielką, zieloną świnię, przy której trzeba się nieco bardziej wysilić. Nie wystarczy niewielki upadek lub mały element otoczenia lądujący na głowie. O nie! Główni przeciwnicy mają swój pasek energii i trzeba się nakombinować z ich zniszczeniem.

angry-birds-2-b

Po pierwszych kilku poziomach Angry Birds 2 robi świetnie wrażenie. W końcu mamy powrót do klasyki, ale w nowszym wydaniu. Grafika prezentuje się o niebo lepiej od pierwszych części. Nawet wybuchy i niszczenie poszczególnych elementów wyglądają o niebo bardziej imponująco. Rovio postawiło na rozmach i wygląda to świetnie. Jest kilka nowości, jak chociażby wspomniane karty, możliwość wybrania ptaka czy też kilkuetapowe poziomy, ale przecież nie mogliśmy dostać niemal identycznej gry jak kilka lat temu. Poza tym to dobre zmiany.

Angry Birds 2 gameplayAngry Birds 2 gameplay on Android.

Posted by Appki.com.pl on 30 lipca 2015

Angry Birds 2 możecie pobrać ze Sklepu Google Play lub Apple App Store. Gra jest darmowa, chociaż nie brakuje w niej mikropłatności.

google_play

apple_store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o