Google szykuje sklep z aplikacjami dla Google Glass

Google Glass

Okulary Google Glass mają zrewolucjonizować rynek mobilny i całkowicie odmienić nasze życie. Jak będzie, wyjdzie w praniu. Wiadomo natomiast, że sprzęt będzie działać na mocno zmodyfikowanej wersji Androida. Nie powinien zatem dziwić fakt, że internetowy gigant pracuje nad specjalnym sklepem z aplikacjami dedykowanymi tylko Glassom.

Informację jako pierwszą podało internetowe wydanie New York Times. Według amerykańskiej gazety sklep z aplikacjami miałby zadebiutować dopiero w 2014 roku, ale już trwają nad nim prace. Na ten moment otrzymał on nazwę Boutique, ale trzeba zaznaczyć, że to najprawdopodobniej przejściowe nazewnictwo, wykorzystywane do roboty papierkowej. W końcu projekt jakoś musi się nazywać.

Informacja nie jest specjalnie szokująca. Google Glass najprawdopodobniej zadebiutują na rynku konsumenckim właśnie w przyszłym roku. Sprzęty mobilne opierają się głównie na aplikacjach. Gdyby nie one, to iOS, Android czy też Windows Phone nie cieszyłyby się taką popularnością. Bez aplikacji okulary nie mają szans na rynku. Ciekawe tylko jak wielu deweloperów przygotuje swoje wersje appek. Na pewno możemy się spodziewać tych najpopularniejszych, jak chociażby Facebooka.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o