Google aktualizuje aplikacje do Material Design

Android 5.0 Lollipop w końcu zadebiutował. Od wczoraj rozpoczął się proces aktualizacji poszczególnych urządzeń z linii Nexus. Jednak wciąż nie wszystkie aplikacje od Google były do tego przygotowane. Na szczęście internetowy gigant szybko nadrabia zaległości i dzisiaj dwie kolejne doczekały się graficznego odświeżenia. Zielony robot staje się coraz bardziej spójny, przynajmniej w najnowszej wersji.

Pierwszą aplikacją, która doczekała się dzisiaj aktualizacji była Klawiatura Google. Domyślania aplikacja Androida do pisania wyglądała wcześniej dość archaicznie i smutno, ale ten czas na szczęście już minął. Jeśli chcecie, to możecie zaktualizować klawiaturę do wersji 4.0.

W aplikacji nie zmieniło się wiele. Po pierwsze, wróciła możliwość ustawienia czasu, jaki ma być uznawany za długie naciśniecie klawisza. Drobnostka, ale może ucieszyć kilka osób. Po drugie, wspominany już Material Design. Jeśli chcecie go włączyć w nowej wersji Klawiatury Google, wystarczy udać się do ustawień i zmienić domyślną skórkę na Material Light lub Material Dark.

Jeśli nie chcecie czekać na aktualizację, to możecie pobrać bezpieczny plik APK, pochodzący bezpośrednio od Google.

google-messenger-app

Drugą aplikacją od Google, która została dzisiaj zaktualizowana, jest Messenger, czyli nowa appka do SMS-ów i MMS-ów. A w sumie nie tyle została zaktualizowana, co tak naprawdę udostępniona wszystkim użytkownikom, którzy mogą ją teraz pobrać ze Sklepu Play. Aplikacja została przygotowana z myślą o Androidzie 5.0, więc idea Material Design nie jest jej obca. Appka pozwala między innymi na wyszukiwanie konkretnych wiadomości, a także przesyłanie zdjęć, plików audio oraz wideo.

Jeśli chcielibyście ją wypróbować, to udajcie się do Sklepu Play, skąd można pobrać ją za darmo.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o