Tak będzie wyglądać nowy dialer w Androidzie 4.4.3

Wkrótce zadebiutować ma nowa wersja Androida. Zmian nie będzie wiele, co sugeruje sama liczba, jaką zostanie okraszona ta edycja. Wiemy jednak, że w Androidzie 4.4.3 zmieni się tzw. dialer, czyli aplikacja do wybierania telefonu i sprawdzania ostatnich połączeń.

Nowa wersja zielonego robota powinna pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni. Na stronie Google już są dostępne obrazy systemu, które można pobrać i zainstalować na jednym z urządzeń z serii Nexus, a to oznacza, że lada chwila pojawi się aktualizacja OTA (Over the Air).

new-nexus-dialer1

Pierwsze co rzuca się w oczy, to przede wszystkim nowa kolorystyka. Dialer w Androidzie 4.4.2 jest ciemniejszy. W nowej wersji kolor czarny został zastąpiony przez odcienie szarości. Mamy też zdecydowanie więcej białego. Dzięki temu dialer wydaje się być zdecydowanie bardziej przyjemny w odbiorze.

new-nexus-dialer2

Kolejną nowością jest ikona osoby, w przypadku, w którym nie mam podpiętego zdjęcia kontaktu. Do tej pory ikona była szara i smutna. W nowej wersji, co widać doskonale na załączonych grafikach, będzie zielona. Z jednej strony wygląda to ładnie, ale z drugiej zielony mocno gryzie mi się z niebieską belką na górze aplikacji. Te dwa kolory jakoś nie współgrają ze sobą najlepiej.

Nie oszukujmy się, nie są to wielkie zmiany. To raczej kosmetyka, ale dość przyjemna.

Źródło: Droid-Life, Fot. Flickr

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o