Domyślna przeglądarka Android nadal przed Chrome. Prowadzi Safari

Firma Net Applications, która zajmuje się analizą ruchu w sieci internetowej, opublikowała raport, dotyczący mobilnych przeglądarek. Wynika ze niego, że domyślny program, instalowany razem z Androidem nadal znajduje się przed Chromem. Bezsprzecznie w całym zestawieniu prowadzi Safari.

Na początek należy się małe wyjaśnienie. Piszą domyślna przeglądarka twórcy raportu mają na myśli także te, stworzone przez Samsunga czy też HTC, które są oparte na tej androidowej.

Przejdźmy już do samych liczb. Bezsprzecznie, na pierwszym miejscu znajduje się Safari z udziałem rzędu aż 61,79%. Drugie miejsce zajmuje właśnie domyślna przeglądarka Androida, która jest używana w 21,86% przypadków. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio: Opera Mini (8,4%), Chrome (2,43%), Internet Explorer (1,99%), BlackBerry (0,91%), Symbian (0,54%) oraz Inne (2,08%).

Warto zauważyć, że raport powstał dzięki monitorowaniu aż 40 tysięcy stron internetowych, które w sumie wygenerowały 160 milionów odsłon. Wyraźnie pokazuje to, że badanie było bardzo poważne i tak też należy je traktować. Przy takich liczba spokojnie można mówić o ogromnej wiarygodności.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o