Google Fit jest już dostępne w Sklepie Google Play, tylko instalować

Na tegorocznej konferencji Google I/O po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć nową aplikację, a w sumie to coś w rodzaju pakietu fitness dla Androida. Mowa oczywiście o Google Fit. Dzisiaj appka zadebiutowała w Sklepie Google Play i możecie ją już instalować.

Aplikacja Google Fit pozwala na zbieranie ogromnej ilości danych ze wszystkich sensorów i czujników, w które już teraz jest wyposażona zdecydowana większość smartfonów. Appka informuje między innymi o ilości pokonanych w dany dniu kroków, czy też przebiegniętym dystansie w trakcie treningu. Radzi sobie także z rozpoznawaniem momentu, w którym wsiadamy na rower i ruszamy w trasę.

Zebrane w ten sposób informacje można oglądać i analizować nie tylko na smartfonach z systemem Android, ale także w przeglądarce internetowej, czy też na urządzeniach z Android Wear, czyli chociażby smartwatchach. Warto także wspomnieć, że Google Fit jest kompatybilne z wszelkiej maści opaskami fit i dodatkami do urządzeń z Androidem oraz innymi aplikacjami, jak chociażby Runkeeper lub Runtastic.

Jeśli chcecie zainstalować Google Fit na swoim telefonie, to musicie mieć Androida w wersji co najmniej 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie wiem, jak wypada kompatybilność z konkretnymi urządzeniami, ale skoro możliwa jest instalacja na Nexusie 4, to nie powinno być z tym wielkich problemów.

Google Fit możecie pobrać za darmo ze Sklepu Google Play.

Źródło: Phandroid

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o