Hyperlapse na Androida nie jest możliwe przez… Google

Wczoraj Instagram zaprezentował swoją nową aplikację o nazwie Hyperlapse. Pozwala ona na nagrywanie dość efektownych filmów typu timelapse. Niestety, zadebiutowała tylko w wersji na system Apple, czyli iOS. Czy pojawi się także na Androidzie? Może być z tym spory problem.

Na pewno wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego aplikacja nie została jednocześnie udostępniona w wersji na Androida i kiedy ewentualnie mogłoby to nastąpić. Nie mam dobrych informacji. Raczej nie czekajcie ze zniecierpliwieniem, bo może zająć to trochę czasu. Okazało się bowiem, że stworzenie Hyperlapse w wersji na zielonego robota nie jest aktualnie możliwe, a wszystkiemu winne jest… Google.

Twórcy Hyperlapse, w rozmowie z serwisem Wired, przyznali, że wersja na Androida nie jest aktualnie możliwa, ponieważ Google musiałoby wprowadzić zmiany do API żyroskopu oraz kamery. Bez tego stworzenie aplikacji nie wchodzi w ogóle w grę, bo po prostu nie działałaby tak, jak na iOS. Nie są to zbyt dobre informacje dla wszystkich użytkowników Androida. Jedynym pocieszeniem może być to, że Instagram chce zrobić Hyperlapse na Androida, więc jeśli Google wprowadzi zmiany w API, to programiści szybko wezmą się do roboty.

Jeśli jednak macie iPhone’a, czy też iPada, to możecie pobrać Hyperlapse bezpośrednio z App Store. Aplikacja jest oczywiście darmowa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o