Szok! Nowe filtry na Instagramie. Pierwsze od ponad 2 lat!

Konkurencja sprawa, że firmy stojące po każdej stronie barykady zaczynają się bardziej starać o uwagę użytkowników. Idealnie w te słowa wpisuje się ostatnia aktualizacja Instagrama. Od 2012 roku aplikacja nie wzbogaciła się o żadne nowe filtry do zdjęć. Z czasem użytkownicy zaczęli uciekać do innych appek, np. VSCO Cam. To zmusiło twórców Instagrama do wykazania odrobiny inicjatywy, czego owoce właśnie możemy zaobserwować. Po raz pierwszy od ponad 2 lat Instagram wzbogacił się o nowe filtry.

Do tej pory Instagram miał zestaw 19 różnych filtrów. Były to: Amaro, Mayfair, Rise, Hudson, Valencia, X-Pro II, Sierra, Willow, Lo-Fi, Earlybird, Sutro, Toaster, Brannan, Inkwell, Walden, Hefe, Nashville, 1977 oraz Kelvin. Ta kolekcja nie zmieniała się od 2012 roku, więc nie powinno nikogo dziwić, że z czasem filtry Instagrama stały się po prostu nudne, tym bardziej, że sporo aplikacji oferowało więcej efektów. To jednak czas przeszły, ponieważ do grona 19 filtrów dołączyło 5 kolejnych – Slumbver, Crema, Aden, Perpetua i Ludwig.

Filtry oferują przede wszystkim wyblakłe i pastelowe kolory, które przywołują na myśl stare klisze aparatów analogowych. Czy to jednak wystarczy, aby dezerterzy powrócili do Instagrama, jako jedynej aplikacji do edycji zdjęć? Nie jestem do końca przekonany. Aktualizacja, która wprowadza 5 nowych filtrów, to może być trochę za mało. Mam nadzieję, że Instagram w najbliższym czasie dołoży kolejne efekty, a przynajmniej będzie robić to dużo częściej niż tylko raz na ponad 2 lata. Konkurencja nie śpi, a z pozycji lidera spada się niezwykle szybko i spektakularnie. Doskonale przekonała się o tym Nokia i na podobnej drodze jest już Sasmung.

To jednak nie wszystkie nowości. Od teraz Instagram pozwala także zarządzać dostępnymi filtrami, usuwając i przesuwając je na rolce według własnej woli, przesyłać nagrania w zwolnionym tempie, wpisywać komentarze w czasie rzeczywistym oraz ustawiać nową perspektywę na zdjęciach.

Sam jeszcze nie otrzymałem aktualizacji Instagrama na swoim telefonie. Wiadomo jednak, że nowe filtry są dostępne w wydaniach 6.4.0 dla iOS oraz 6.12.0 w wersji na Androida.

Aplikację Instagram możecie pobrać ze Sklepu Google Play lub iTunes App Store. Plik APK nowego Instagrama możecie pobrać TUTAJ.

za: Tablety.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o