Wideo sponsorowane: Pokochaliśmy phablety, więc może Asusa Fonepad z procesorem Intela?

Phablety to dość nowa, ale prężnie rozwijająca się modna na rynku urządzeń mobilnych. Niemalże nowy na tym rynku jest Intel, który może się już pochwalić świetnymi procesorami Intel Atom. Czemu by więc nie połączyć obu tych rzeczy i nie stworzyć phableta z układem Intela w środku? Taki właśnie są Asusy Fonepad 6 oraz Fonepad 7.

W 2013 roku już ponad 21 proc. sprzedawanych na rynku smartfonów stanowiły tzw. phablety, czyli urządzenia z ekranami o przekątnych od 5 do 7 cali. To jasno pokazuje, że użytkownicy pokochali tego typu urządzenia, w sporych rozmiarów wyświetlacz nie jest już problemem, a może być wręcz atutem.

Dlatego też jeszcze w 2013 roku firma Asus zaprezentowała dwa urządzenia, które idealnie wpisują się w nowy trend w świecie sprzętów mobilnych. Mowa o phabletach Fonepad Note 6 oraz Fonepad Note 7. Co ciekawe, przy ich budowie wykorzystano najnowsze procesor Intel Atom Z2580 oraz Z2560, które – inaczej niż najwięksi konkurenci w postaci Qualcomma lub MediaTek – nie zostały wykonane w architekturze ARM, ale tradycyjnym x86, znanym chociażby z naszych komputerów osobistych.

asus-fonepad-2b

Pierwszy z modeli, czyli Asus Fonepad Note 6, został wyposażony w 6-calowy ekran Super IPS o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli i maksymalnej jasności na poziomie 380 nitów. Dodatkowo jest on chroniony przez specjalną powłokę, zapobiegającą zadrapaniom i nadmiernym odciskom palców. We wnętrzu urządzenia umieszczono dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2580 o taktowaniu 2,0 GHz, 2 GB pamięci RAM mDDR2, a także 16 lub 32 GB GB pamięci masowej, w zależności od wybranej wersji, którą jeszcze można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Producent nie zapomniał także o podstawowych już dzisiaj modułach łączności, czyli WiFi 802.11a/b/g/n, WiFi Direct, Bluetooth 3.0 oraz GPS z A-GPS i GLONASS, czy też dwóch kamera – 8 Mpix z tyłu oraz 1,2 Mpix z przodu. Fonepad zasilany jest przez baterię o pojemności 3200 mAh i działa na systemie Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean. Phablet ma wymiary 164,5 x 88,8 x 10,3 mm i ważny 210 gramów. W sprzedaży jest dostępny w białej i czarnej wersji obudowy.

Drugim urządzeniem jest Asus Fonepad 7 z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2560 o taktowaniu 1,6 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 8, 16 lub 32 GB pamięci masowej. Dodatkowo phablet jest wyposażony w dwie kamery – 5 Mpix z tyłu i 1,2 Mpix z przodu oraz baterię o pojemności aż 3950 mAh. Oczywiście i tutaj nie zabrakło najważniejszych modułów łączności czy też czytnik kart microSD. Warto też wspomnieć, że do obu urządzeń firma Asus dożywotnio daje 5 GB pamięci w chmurze WebStorage.

Artykuł sponsorowany przez Asus/Intel.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o