Wyszukuj aplikacje w Sklepie Google Play po ich jakości

Szukanie aplikacje w Sklepie Play nie zawsze należy do zadań łatwych. Wpisanie konkretniej frazy w wielu przypadkach nie kończy się odnalezieniem konkretniej appki. Zamiast tego trafiamy na śmieci, które tylko imitują oryginalną aplikację. Google postanowił to zmienić i wprowadza wyszukiwanie po średniej ocenie wystawionej danej appce przez użytkowników.

Od teraz, przy wyszukiwaniu aplikacji, mamy do wyboru dodatkowy parametr – średnią ocenę wystawioną danej pozycji przez użytkowników. Niestety Google nie postarał się bardzo w tym temacie i nie mamy kompletnej dowolności i wybór ogranicza się jedynie do dwóch pozycji – wszystkie oceny oraz oceny powyżej 4 gwiazdek.

sklep-play.appki

Z drugiej strony ocena 4 gwiazdek na 5 możliwych nie jest aż tak wygórowana, jakby mogło się wydawać. Aplikacje, które mają niższe oceny w większości przypadków nie są warte uwagi. Zaznaczam – w większości przypadków, ponieważ są sytuacje, w których wyszukiwanie po ocenie okaże się zgubne. Często najpopularniejsze aplikacje od dużych firm są oceniane dużo surowiej przez użytkowników i z tego powodu mogą mieć zaniżoną średnią notę. Tak jest chociażby w przypadku Outlooka od Microsoftu, któremu nieco brakuje do wspominanych 4 gwiazdek. Identycznie sytuacja wygląda z Messengerem, czyli komunikatorem od Facebooka.

Dlatego też, jeśli szukacie konkretniej aplikacji lepiej na początku nie używajcie dodatkowego filtrowania. Jeśli poszukiwania nie przyniosą efektu, to dopiero wtedy spróbujcie ograniczyć wyniki do aplikacji, których średnia ocena to co najmniej 4 gwiazdki.

Jednak sam pomysł jest dobry. Każde dodatkowe filtrowanie to szansa na znalezienie lepszych propozycji. Szkoda tylko, że na razie wybór mamy bardzo ograniczony, ale liczę na to, że Google wkrótce doda kolejne opcje, a nawet pozwoli na indywidualne ustawianie zakresu średnich ocen dla danej aplikacji, czy też gry.

źródło: Android Police

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o