Możesz nie wierzyć, ale Android Lollipop jest bardziej stabilny niż iOS 8!

Tego chyba nie spodziewało się zbyt wielu miłośników rynku mobilnego. System Apple zawsze uchodził za niezwykle stabilny, płynny i wydajny. Był nawet niedoścignionym wzorem. Okazuje się jednak, że to już się zmieniło. Z każdą kolejną wersją iOS staje się coraz mniej stabilny, a z kolei Android działa coraz lepiej. To sprawiło, że dzisiaj Lollipop działa lepiej niż najnowsza wersja mobilnego systemu od Apple.

Dane zostały zebrane przez Crittercism i wynika z nich, że Android Lollipop działa stabilniej niż iOS 8. Wzięto pod uwagę to, jak często wysypują się aplikacje na każdy z tych systemów operacyjnych i zielony robot radzi sobie o 0,2 proc. lepiej niż nadgryzione jabłko. Lollipop może pochwalić się wynikiem zaledwie 2 proc. Z kolei Apple iOS osiąga 2,2 proc.

Dla wielu może to być zaskoczeniem i pewnie będzie wiele osób, które nie zgodzą się z tym, że najnowszy Android działa stabilniej niż iOS. Ja nie mam zamiaru opowiadać się po żadnej ze stron. Przedstawiam tylko twarde dane zaprezentowane przez konkretną firmę, która przebadała danym aspekt oprogramowania.

android-lollipop-nexus-4-smartfon

Lollipop uzyskał lepszy wynik od Apple, ponieważ z każdą kolejną wersją Google poprawia swój system. I tak na przykład Ice Cream Sadwich i KitKat miały wyniki na poziomie 2,6 proc., czyli gorsze niż Lollipop. Z kolei iOS 7 uzyskiwał 1,9 proc., czyli radził sobie lepiej niż iOS 8. W skrócie – Android jest pod tym względem coraz lepszy, a system Apple iOS staje się coraz gorszy.

I jak już pisałem – z jednej strony może to być zaskoczeniem. Jednak druga strona medalu jest taka, iż wielu użytkowników narzeka na iOS 8, szczególnie gdy są w posiadaniu starszych modeli iPhone’ów czy też iPadów. Spore problemy były też na samym początku, zaraz po premierze nowego iOS-a. System zawierał tak wiele błędów i niedoróbek, że był praktycznie nieużywalny. Na szczęście Apple szybko wzięło się do roboty i wydało stosowne poprawki. Lollipop nie miał takich problemów. Owszem, też nie wszystko działało i nadal nie działa idealnie, ale obyło się bez większych wpadek.

Tylko te liczby i różnica 0,2 proc. staje się kompletnie nieważna, gdy spojrzymy na to, jak wiele osób korzysta dzisiaj z iOS 8, a ile z Lollipopa. Pod tym względem Google ma jeszcze ogromną stratę.

za: Zdnet

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o