Microsoftu kupuje aplikację na… Androida oraz iOS. Po co?

Wielkie firmy kupują mniejsze – nie ma w tym nic dziwnego. Google kupił np. firmę zajmującą się rozwojem robotów, Facebook przejął komunikator WhatsApp, a teraz Microsoft kupił twórców aplikacji Acompli. Rzecz polega na tym, że appka jest dostępna w wersji na Androida oraz system iOS, czyli urządzenia marki Apple. Oczywiście nie ma jej na Windowsa Phone. Po co zatem Microsoftowi taka firma? Czyżby gigant z Redmond zamierzał jeszcze mocniej wkroczyć na pozostałe systemy mobilne?

Microsoft zapłacić za start-up około 200 mln dol. Prezes Acompli zapewnia, że aplikacja nigdzie się nie wybiera. Konta wszystkich użytkowników cały czas mają działać, a sam klient pocztowy zintegrowany z kalendarzem i chmurami wciąż będzie wspierany przez twórców i co jakiś czas pojawią się w nim nowe funkcje. A to oznacza, że z Acompli nie zniknie obsługa kont pocztowych od innych firm, np. Google czy też Yahoo! ani integracja z innymi aplikacjami.

Po co zatem Microsoftowi aplikacja do obsługi poczty e-mail i to na dodatek na konkurencyjne platformy? Przecież dużo łatwiej i taniej byłoby stworzyć własny program. Na pewno nie pochłonęłoby to aż 200 mln dol.

Przede wszystkim Microsoft nie musi startować od zera, przynajmniej na urządzeniach Apple. Ma już jakąś bazę użytkowników, którzy na dodatek świetnie oceniają daną aplikację. Poza tym Acompli to po prostu świetna aplikacja – obsługuje wiele kont pocztowych, jest funkcjonalna, prosta i przejrzysta. Nie jestem pewien, czy to samo można powiedzieć o Outlooku.

No i wreszcie – kto bogatemu zabroni? Microsoft nie narzeka na brak pieniędzy, więc może przejmować mniejsze firmy i na pewno wciąż będzie to robić.

źródło: The Verge

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Damian JaroszewskiIzaak Hübner Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Izaak Hübner
Gość
Izaak Hübner

Chyba raczej po to, by „zmusić” go, do wydania, tej apki pod WP. To nie pierwszy taki zabieg, podobnie ma sie sprawa z minecraftem itp.

Damian Jaroszewski
Gość

To trochę drogie „wymuszenie” :)

Izaak Hübner
Gość
Izaak Hübner

Trochę? Minecrafta kupili za 2,5 miliarda.