Najlepsze gry mobilne minionego tygodnia na Androida, iOS oraz Windows Phone

Święta, święta i po świętach – chyba każdy zna to powiedzenie. No i tak też było. Szybkie święta Wielkanocne i czas wracać do pracy i pisania na blogu. Nie można zapomnieć o tradycji, a to oznacza, że przyszedł czas na kolejne już zestawienie najciekawszych gier mobilnych, które zadebiutowały w zeszłym tygodniu. Jak zwykle bierzemy pod uwagę trzy najważniejsze systemy operacyjne: Androida, iOS-a oraz Windows Phone. Zapewniam, że jest w co grać przez ostatnie dni!

DuckTales: Remastered (9,99 euro lub 46,17 zł)

Cena co prawda jest dość wysoka, ale absolutnie nie mogło tutaj zabraknąć tej gry. Klasyka w najczystszym wydaniu. Osoby, które mają mniej niż 20 lat pewnie nie wiedzą, o co chodzi, ale starsi na pewno doskonale pamiętają DuckTales. Pozycja obowiązkowa dla osób sentymentalnych, ale nie tylko, bo to po prostu świetna gra!

DuckTales: Remastered w Sklepie Google Play
DuckTales: Remasteres w Apple App Store

The Quest Keeper (za darmo)

To dość oryginalna, a przez to niezwykle ciekawa gra mobilna. To połączenie gry logicznej z… endless runnerem (???). Tak chyba należałoby to nazwać. W grze chodzi o to, aby przemierzać lochy i zbierać monety, jednocześnie omijając przeszkody, pułapki i wszelkiej maści utrudnienia. Tak naprawdę trudno do końca opisać The Quest Keeper, więc najlepiej będzie jeśli albo obejrzycie powyższy trailer, albo zagracie sami.

The Quest Keeper w Sklepie Google Play
The Quest Keeper w Apple App Store

DomiNations (za darmo)

Jak opisać DomiNations? Powiedziałbym, że to coś w rodzaju mobilnej Cywilizacji i chyba byłaby to najlepsza reklama dla tej gry. Wiele rzeczy jest wspólnych dla tych tytułów. Przede wszystkim zaczynamy swoją przygodę od stworzenia stolicy dla nowego państwa, a następnie zdobywamy kolejne tereny i rozwijamy nasz kraj. Zaczynamy od ery kamienia łupanego, a kończymy aż na podboju kosmosu.

DomiNations w Sklepie Google Play
DomiNations w Apple App Store

Boom Dots (za darmo)

A to z kolej świetna gra zręcznościowa, w której chodzi o to, aby pożerać kropki… Tak, to wszystko. Wystarczy tylko kliknąć w ekran, aby nasz „stworek” wyskoczył do przodu i połknął latającą przed nim kropkę. Oczywiście z czasem staje się to coraz trudniejsze. Cholernie prosta mechanika, która cholernie wciąga! Za dolara można usunąć reklamy w grze.

Boom Dots w Sklepie Google Play
Boom Dots w Apple App Store

CivCrafter (za darmo)

CivCrafter to strategia… tak jakby. To kolejna już gra, którą ciężko opisać w zaledwie 2-3 zdaniach. Generalnie zaliczyłbym ją do gatunku strategiczno-ekonomicznego. Problem polega na tym, że wystarczy tylko klikać jednym palcem w kilka ikonek, aby piąć się po drabince postępu. Musicie sami spróbować. Mechanizmem mocno przypomina recenzowane przeze mnie AdVenture Capitalist!

CivCrafter w Sklepie Google Play
CivCrafter w Apple App Store

Curling 3D (za darmo)

Curling to taki sport, którym nikt się nie interesuje, ale wszyscy go oglądają, głównie jak nie ma nic innego w telewizji. A Curling 3D to nic innego, jak właśnie gra sportowa. Trudno napisać coś więcej poza tym, że to przyjemny kawałek kodu.

Curling 3D w Sklepie Google Play
Curling 3D w Sklepie Windows Phone

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o