Najlepsze gry mobilne z ostatniego tygodnia – powinieneś w nie zagrać

Jest już środek tygodnia, a to oznacza, że jest coraz bliżej weekendu. Tak, wiem – oszałamiające spostrzeżenie. Ale nie o tym miałem pisać. Środek tygodnia to też tradycyjnie czas na kolejny tekst z cyklu – najciekawsze gry mobilne, które zadebiutowały w zeszłym tygodniu na systemach operacyjnych Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Oczywiście nie mam zamiaru opisywać wszystkich, gdyż byłoby to po prostu niemożliwe. Skupiam się na tych najciekawszych!

Stormblades (za darmo)


Graliście kiedyś w Infinity Blade? A w Blood & Glory? No to jeśli lubicie tego typu gry, to Stormblades też powinno się wam spodobać. Chodzi przede wszystkim o imponujące pojedynki na miecze i inne bronie. Jednak nie walczymy ze zwykłymi żołnierzami, a przerażającymi monstrami, najczęściej dużo większymi od nas. A to wszystko za darmo, ale z mikropłatnościami oczywiście.

Stormblades w Sklepie Google Play
Stormblades w Apple App Store

Ryan North’s To Be Or Not To Be (27,47 zł lub 5,99 euro)


To dość ciekawe spojrzenie na Hamleta. Oto bowiem wcielamy się w głównego bohatera powieści Williama Shakespeare’a – Hamleta – i decydujemy o dalszych losach książki. Jest to gra tekstowa. Fabuła nie jest liniowa i to od nas tylko zależy, jak potoczą się losy Hamleta, Ofelii czy też Króla Klaudiusza. Całość jest utrzymana w nieco humorystycznym stylu. Szkoda tylko, że cena jest tak wysoka.

Ryan North’s To Be Or Not To Be w Sklepie Google Play
Ryan North’s To Be Or Not To Be w Apple App Store

Stan Lee’s Hero Command (za darmo)


Wszyscy chyba lubią Stana Lee. Legendarny już twórca wielu komiksowych postaci z uniwersum Marvela tym razem sygnuję swoim nazwiskiem grę mobilną z gatunku Action RPG. Przede wszystkim jest kolorowo i zabawnie, a momentami nawet nieco niedorzecznie. Świetna pozycja dla fanów komiksów. Warto też dodać, że w kwietniu pojawi się także w wersji na Androida.

Stan Lee’s Hero Command w Apple App Store

Road to Dragons (za darmo)


Kto nie lubi smoków? No właśnie! Wszyscy lubią smoki. A jak jeszcze dodamy do tego kilka elementów gatunku RPG, to praktycznie mamy murowany hit. Świetne walki w trybie turowym, do tego ciekawe postacie – mi nie potrzeba nic więcej.

Road to Dragons w Sklepie Google Play
Road to Dragons w Apple App Store

X-Men: Days of Future Past (18,92 zł lub 4,99 euro)


Gra może i jest płatna (i to całkiem niemało), ale w zamian dostajemy ciekawą zręcznościówkę z najbardziej znanymi mutantami i na dodatek bez mikropłatności. Twórcy nie zapomnieli także o tym, co chyba najważniejsze w takiej grze, czyli walkach z bossami, w tym chociażby Magneto.

X-Men: Days of Future Past w Sklepie Google Play
X-Men: Days of Future Past w Apple App Store

Shred It! (6,49 zł)


Endless runnery to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych gatunków gier mobilnych, nie tylko wśród graczy, ale także deweloperów. Ale jeśli kolejne tytuły są ciekawe i innowacyjne, to ja nie mam nic przeciwko. W taką grą jest właśnie Shred It! Ten tytuł wyróżnia się przede wszystkim płynnym ruchem postaci, która nie porusza się tak, jakby znajdowała się na torach. Dzięki temu rozgrywka jest nieco trudniejsza, ale dużo ciekawsza.

Shred It! w Sklepie Windows Phone
Shred It! w Sklepie Google Play
Shred It! w Apple App Store

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o