Najlepsze moduły Xposed Framework, które zmienią Androida nie do poznania

Z poprzedniego tekstu dowiedzieliście się już czym jest Xposed Framework, jak go zainstalować i jak ewentualnie pozbyć na wypadek jakiś problemów z działaniem urządzenia. Teraz przyszła kolej na najważniejszą chyba rzecz, czyli najlepsze i najciekawsze moduły. To tak naprawdę one leżą u podstaw Xposed Framework i są jego najważniejszym elementem. To od nich wszystko zależy i to dzięki nim zmieniamy Androida według własnych potrzeb i upodobań. No to lecimy!

GravityBox

GravityBox to taki zestaw wszystko w jednym. To jednej z najlepszych i zarazem najpopularniejszych modułów Xposed Framework. Głównie dlatego, iż pozwala na to, co normalnie jest dostępny przy instalacji kilku rozszerzeń. GravityBox to potężne narzędzie, które pozwala zmienić takie elementy, jak chociażby: ekran odblokowywania, góry belkę systemu, ustawiać poziomu automatycznego dostosowywania jasności, zmieniać opcje menu wyłączania (można np. dodać uruchom ponownie w czystym Androidzie) i wiele, wiele więcej. Świetny moduł na początek przygody z Xposed.

Wanam Kit

wanam-kit

To moduł stworzony przede wszystkim z myślą o użytkownikach Nexusów, którzy korzystają z Androida 4.4 KitKat. Jest on bardzo podobny do GravityBox, ponieważ też pozwala na personalizowanie wielu elementów systemu, np. zmianę skórki, ustawienie dźwięku czy też dostosowanie ekranu odblokowywania.

BootManager

To prosty moduł, który pozwala na edytowanie listy aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu. Tak, przy włączaniu Androida włącza się też sporo appek. W ten sposób możemy łatwo przyspieszyć system, a przede wszystkim skrócić czas uruchamiania.

DynamicNotifications

To bardzo przydatny moduł Xposed Framework dla tych, którym czasami zdarza się przypadkowo odblokować telefon. DynamicNotifications sprawia, że przychodzące powiadomienia nie wybudzają ekranu smartfona, gdy ten jest np. w kieszeni, w torebce lub leży na stole wyświetlaczem do dołu. Ale to tylko jedna z wielu dostępnych opcji.

Tinted status bar

W Androidzie Lollipop kolor górnej belki systemu zmienia się wraz z uruchamianiem różnych aplikacji. W Sklepie Play jest np. zielony, a w aplikacji YouTube’a czerwony. Nie było tego w poprzednich wersjach Androida. Na szczęście Tinted status bar pozwala to zmienić.

Unicon

unicone

To moduł, który powstał z myślą o osobach nielubiących standardowych ikon czy to czystego Androida, czy też nakładek producentów. Unicon pozwala zmienić zestaw ikon w praktycznie każdym launcherze, np. Google Now, Nova, Apex itd.

App Ops

Pamiętacie funkcję w Androidzie Jelly Bean, która pozwalała na ustawianie w aplikacjach konkretnych uprawnień? Z czasem zniknęła z systemu, ale dzięki App Ops możemy to przywrócić. Sami decydujemy o tym, na co pozwalamy każdej aplikacji. Na to samo pozwala XPrivacy.

Intelli 3G

Prosty przełącznik, który ręcznie pozwala nam na przełączanie się między sieciami 2G, 3G i 4G. Przydatne szczególnie wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić nieco energii w smartfonie.

Xtended NavBar

Bardzo przydatny moduł, który pozwala na dodanie do dolnej belki (z przyciskami systemowymi) dodatkowych kilku ikon. Po przesunięciu belki w prawo możemy mieć np. dostęp do przycisków muzyczny (play, przełącz itd.) lub włączników trybu samolotowego, Bluetooth, WiFi itp.

Maximize Widgets on Lockscreen

Po zainstalowaniu tego modułu na ekranie odblokowywania urządzenia będziemy od razu widzieć rozwinięte powiadomienia.

Greenify

Greenify służy przede wszystkim do oszczędzania energii i tym samym wydłużania czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Rozszerzenie może między innymi usypiać aplikacje włączone w tle. Jeśli masz problemy z baterią w smartfonie lub tablecie, to Greenify może być rozwiązaniem. Warto wypróbować.

Zdjęcie główne: XDA

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndyDamian JaroszewskiBuKoX Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BuKoX
Gość
BuKoX

Ja bym dodał jeszcze kilka ciekawych:
1. Amplify – nieinwazyjne oszczędzanie baterii dzięki blokowaniu wybudzeń i wakelocków – można używać razem z Greenify
2. True SIlent Mode – modyfikuje działanie przycisku głośności i dodaje pełny tryb cichy w Lollipopie (bez wibracji)
3. Xposed GEL Settings – rozbudowane modyfikowanie lanuchera Google Now
4. Xposed Torch – uruchamianie latarki przyciskiem głośności (nie trzeba odblokowywać telefonu)
5. YouTube Background Playback – możliwość odtwarzania YT w tle.

Damian Jaroszewski
Gość

Dzięki! Wiesz, jakbyś chciał coś od czasu do czasu napisać, to nie mam nic przeciwko ;)

BuKoX
Gość
BuKoX

Ok będę pamięta. Tyle, że to tematyka dla geeków :)

Andy
Gość
Andy

GravityBox już śmiga :)