Aplikacje i nowe technologie: Najważniejsze w minionym tygodniu (6.10-12.10.2014)

Kończący się tydzień był bardzo ciekawy w świecie aplikacji i nowych technologii. Jeśli coś przegapiliście, to możecie nadrobić te zaległości. Oto najważniejsze wydarzenia z ostatnich 7 dni.

iOS 8 nie cieszy się taką popularnością, jak poprzednie wersje systemu

Początek tygodnia stał pod znakiem nowej wersji systemu mobilnego od Apple. Okazuje się, że „ósemka” nie jest tak popularna, jak wcześniejsze wydania. Użytkownicy zwlekają z aktualizacją. Dlaczego? To przeczytacie w naszym tekście.

WhatsApp w rękach Facebooka

To już pewne – Mark Zuckerberg i spółka kupują WhatsApp. Pozytywną opinię na temat transakcji wydały wszystkie wymagane organy, w tym Unia Europejska. Jednak wcześniej umówiona kwota 19 mld dol. troszkę się zwiększyła.

Google stawia na iOS-a, ale zapomina o Windowsie Phone

Google wypuszcza kolejne swoje aplikacje na iOS, co zdecydowanie zasługuje na pochwały. Jednocześnie twórcy Androida mają gdzieś mobilne kafelki i ich użytkowników…

Pierwsze zdjęcia i wideo iPada Air 2

Do Sieci wyciekły pierwsze, bardzo wiarygodne zdjęcia iPada Air 2, który ma być zaprezentowany na konferencji Apple już 16 października. Będzie trochę zmian w porównaniu do wcześniejszej wersji, ale też kilka zaskoczeń. Zaprezentowano także wideo z tabletem.

Prawdziwa wielozadaniowość w Androidzie

Android jest systemem wielozadaniowym, ale to dość ułomna wielozadaniowość. Okazuje się, że Google już od roku bardzo intensywnie pracuje nad tym, aby w systemie z zielonym robotem możliwe było otwieranie dwóch okien z aplikacjami jednocześnie. Zobaczcie, jak będzie się to prezentować.

Sklep Google Play 5.0.31 APK

Google udostępnił nową wersję Sklepu Google Play, oznaczoną jako 5.0.31. Nowa appka jest jeszcze bardziej flat i oczywiście została stworzona w stylu Material Design. A u nas bezpieczny plik APK, jeśli nie chcecie czekać na aktualizację, która nie wiadomo kiedy się u Was pojawi.

Dziwna aplikacja o nazwie Ethan

Ethan to dość… osobliwa aplikacja. Stworzył ją deweloper o imieniu… Ethan. Nie uwierzycie, do czego służy. Sam nie wierzyłem, jak czytałem o aplikacji.

Oficjalna data konferencji Apple

No i w końcu poznaliśmy oficjalną datę kolejnej konferencji Apple. Odbędzie się ona 16 października o godz. 19:00 czasu polskiego. Ale co zostanie na niej zaprezentowane? Sprawdźcie!

Photo credit: Jason A. Howie / Foter / Creative Commons Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o