Nokia cały czas pracuje na smartfonem z Androidem

Lumia z Androidem

Niedawno pisałem o tym, że Nokia podobno pracowała nad prototypem smartfona z systemem Android. Prace miały być przerwane tuż po tym, jak Finowie ogłosili, że ich biznes komórkowy zostanie przejęty przez Microsoft. Okazuje się jednak, że tak nie było.

Chiński serwis CTechnology, który ma na swoim koncie ujawnienie kilku plotek, które potem okazały się prawdą, donosi, że Nokia cały czas pracuje nad urządzeniem z Androidem. Co więcej, jeden z podwykonawców – Foxconn – miał już wyprodukować dla Finów około 10 tysięcy prototypowych egzemplarzy.

Wiadomo, że smartfon Nokii z Androidem to nie jest urządzenie z górnej półki. Wskazywałby na to układ Qualcomm Snapdragon 200, który podobno został w nim wykorzystany. Niestety, na ten moment nie wiadomo na jego temat nic więcej.

To, że Nokia nie zaprzestała prac na androidową wersją Lumii wcale nie oznacza, że w końcu trafi ona do sprzedaży. Tak naprawdę rozwiązania są dwa. Albo Microsoft sfinalizuje przejęcie Nokii i automatycznie prace zostaną wstrzymane, a urządzenie zapomniane, albo Microsoft jednak nie wykupi Finów i być może wtedy zobaczymy Lumie z zielonym robotem. Jednak chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że wariant drugi jest tak samo prawdopodobny, jak to, że ja kiedyś zostanę szefem Samsunga.

Lepiej zapomnieć o smartfonie Nokia Lumia z Androidem i przyzwyczaić się do tego, że Finowie, a za kilka miesięcy Amerykanie, będą produkować tylko modele z systemem Windows Phone. Niestety…

zdjęcie: Le Journal du Geek

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o