Wyciekły nowe zdjęcia prototypu Nokii z Androidem

Pomysł, by Nokia wyprodukowała telefon z Androidem, pojawił się dawno temu. Teraz wszystkie te propozycje stają się faktem. Jeszcze w marcu smartfon Nokii z Androidem ma się pojawić na sklepowych półkach.

Projekt o nazwie „Normandy” to  telefon z niższej półki, mający nie w pełni rozwiniętą wersję Androida.  Od niedawna są dostępne grafiki – wizualizacje nowego projektu fińskiego producenta. Z wyglądu telefon przypomina modele Lumia oraz najnowszą Nokię Asha.

Mała ciekawostka odnośnie do sytemu – nie jest to typowy Android, jaki znamy chociażby ze smartfonów Samsunga. Jest to system na bazie Androida, ale w pełni dopracowany przez inżynierów Nokii. Oznacza to, że nie wszystkie aplikacje będą z nim kompatybilne. Trochę dziwne.

normandy-leak-jan-13

Jeśli chodzi o sam design, to raczej nie przypadnie on do gustu szerszemu gronu osób.  Mówiąc szczerze, telefon jest brzydki. Nie ma w sobie tego czegoś, co mają Lumie. Być może połączenie dwóch modeli nie było dobrym pomysłem?

Całość, ma zostać zaprezentowana w lutym, a do sprzedaży produkt trafić ma w marcu

nokia-normandy-leak-live-image-635

Co w tej całej sytuacji cieszy? Cieszy fakt, że Nokia w końcu zainteresowała się Androidem. Chodzą pogłoski, że fiński producent już dawno miał plany co do systemu Google, ale wykupienie firmy przez Microsoft nieco je pokrzyżowało. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć: Normandia nie osiągnie sukcesu.  Zapewne pod wieloma względami będzie niedopracowana. Rzecz jasna mogę się mylić, ale wszystko na to wskazuje. Po pierwsze: Wygląd. No, nie zachwyca. Po drugie: Jako, że jest to low-end, to parametry też nie będą  genialne. Jedyną rzeczą, która może być plusem i powodem do zakupy to cena. Telefon ma być stosunkowo niedrogi, więc osoby nie dysponujące dużym budżetem zapewne się skuszą.

W głębi serca mam nadzieję, że Nokia obudzi się z tego długiego snu i ugra coś na trudnym rynku telefonów z Androidem.

źródło: WP Central

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o